Ballina Etiketimet Xhami

Etiketim: xhami

ALGJER – Algjeria rihap plazhet, kafenetë dhe xhamitë 

ALGJER, 15 gusht /ATSH-AFP/ - Algjeria njoftoi sot rihapjen graduale të xhamive dhe vendet e saj të relaksimit, si kafenetë, restorantet, parqet dhe plazhet,...

UNESCO: Keqardhje e thellë për ndryshimin e statusit të Shën Sofisë

GJENEVË, 11 korrik /ATSH-ANA-AA/ - Keqardhje e thellë për vendimin e autoriteteve turke, të marrë pa diskutime paraprake, për të ndryshuar statusin e Shën...

TURQI – Gjykata rikthen në xhami muzeun e Shën Sofisë

ANKARA, 10 korrik /ATSH-AA/ - Gjykata turke anuloi sot një vendim të 24 nëntorit të vitit 1934, sipas të cilit xhamia e Shën Sofisë...

Referencë kyçe e itinerarit turistik/ Xhamia e Pazarit në Gjirokastër, rilindja...

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Xhamia e Pazarit të Gjirokastrës e ndërtuar në vitin 1754-1755, pas rikonstruksionit të kryer për të nxjerrë në dritë vlerat e...

MAROK – Nis rihapja graduale e xhamive

RABAT, 7 korrik /ATSH-AFP/ - Xhamitë e Marokut do të nisin të rihapen nga 15 korriku në mënyrë graduale dhe do të qëndrojnë të...

FOTO/ Restaurohet piktura murale në Xhaminë e Et’hem Beut, Margariti: Një...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Pas një pune disamujore ka përfunduar restaurimi i pikturës murale në Xhaminë e Et'hem Beut, në Tiranë. Lajmin e bëri të ditur...

RIAD – Arabia Saudite rihap xhaminë e shenjtë të Medinës

RIAD, 31 maj /ATSH-DPA-SPA/ - Arabia Saudite njoftoi se sot do të rihapë gradualisht xhaminë e profetit Muhamet në qytetin e Medinës, një nga...

Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhami, protokolli i...

TIRANË, 23 maj/ATSH/Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj...

IRAN – Xhamitë qëndrojnë të mbyllura edhe pas fillimit të Ramazanit

TEHERAN, 26 prill /ATSH-DPA/ - Xhamitë në Iran do të qëndrojnë të mbyllura, ndërsa faljet e së premtes mbeten të pezulluara, pavarësisht fillimit të...

EGJIPT – Mbyllen xhamitë dhe kishat nga koronavirusi

KAJRO, 21 mars /ATSH-AFP/ - Të gjitha xhamitë dhe kishat e Egjiptit do të mbyllen duke nisur nga sot për një periudhë dy javore...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA