Ballina Etiketimet Xhaferi

Etiketim: xhaferi

Spiropali uron kryeparlamentarin e Maqedonisë së Veriut: Shqiptarët po dëshmojnë se...

TIRANË, 21 gusht/ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali uroi sot Talat Xhaferin, me rastin e rizgjedhjes kryetar i Kuvendit të...

Ruçi uron kryeparlamentarin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi: Rizgjedhja, tregues...

TIRANË, 21 gusht/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i ka dërguar sot një letër urimi Talat Xhaferit, me rastin e rizgjedhjes kryetar i Kuvendit...

MV – Talat Xhaferi zgjidhet kryetar i Kuvendit

SHKUP, 21 gusht /ATSH-MIA/ - Me 62 vota pro dhe 43 kundër, Talat Xhaferi u zgjodh sot kryetar i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë...

MV – Xhaferi: Nuk mund të jetojmë pafundësisht në gjendje të...

SHKUP, 2 qershor /ATSH-MIA/ - Liderët partiakë duhet të tregojnë përgjegjësi për daljen nga kriza, sepse nuk mund që shteti të vazhdojë me gjendje...

Cakaj-Xhaferi: Mirënjohje për mbështetjen e Shqipërisë në procesin e anëtarësimit të...

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ - Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë...

SHKUP – Xhaferi nis seancën parlamentare në gjuhën shqipe

SHKUP, 31 janar /ATSH-AA/ - Kryetari i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, seancën e sotme e filloi në duke folur në shqip,...

SHKUP – Xhaferi uron Ditën e Pavarësisë

SHKUP, 28 nëntor /ATSH-MIA/ - Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi uroi  sot 28 Nëntorin, Ditën e Shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, vendi që,...

BEOGRAD – Brnabiç-Xhaferi: Bashkëpunimi rajonal çelësi për stabilitetin e Ballkanit Perëndimor

BEOGRAD, 24 maj /ATSH-MIA/ - Bashkëpunimi rajonal dhe rruga europiane janë çelësi për stabilitet dhe prosperitet në Ballkanin Perëndimor, deklaruan kryeministrja serbe, Ana Brnabiç...

Kosova i gëzohet çdo suksesi të Maqedonisë

PRISHTINË, 27 Prill/ATSH/ - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi zhvilloi sot një takim në Shkup me kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Përmes një...

SHKUP – Xhaferi: Ligji për gjuhën shqipe mund të hyjë në...

SHKUP, 18 prill /ATSH-AA/ - Ligji i përdorimit të gjuhëve vazhdon të mbetet një temë aktuale në Maqedoni, por që nuk dihet se kur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA