Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: Vucic

MOSTAR – Vuçiç: Çdo konflikt do ta kthente Ballkanin 100 vite...

MOSTAR, 10 prill /ATSH-TANJUG/ - Çdo konflikt do ta kthente rajonin 100 vite pas, deklaroi sot presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, gjatë një përmbledhjeje të...

SERBI – Mogherini takohet me presidentin Vuçiç

BEOGRAD, 27 mars /ATSH-ANSA/ -  Shefja e BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini do të zhvillojë sot pasdite një takim me...

NJU JORK – Vuçiç: Për Perëndimin çështja e Kosovës është e...

NJU JORK, 22 mars /ATSH-ANSA/ - Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, i cili ndodhet për një vizitë në Nju Jork, kritikoi qëndrimin e vendeve perëndimore,...

Thaçi e Vuçiç takohen javën e ardhshme në Bruksel

PRISHTINË, 16 Mars/ATSH/ - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu serb, Aleksandër Vuçiç do të takohen javën e ardhshme në Bruksel. Lajmin e bëri të...

SARAJEVË – Takim Serbi-Bosnje-Kroaci për çështjet kufitare

SARAJEVË, 7 mars /ATSH-ANSA/ - Anëtarët e presidencës tripalëshe boshnjake, myslimani Bakir Izetbegoviç, kroati Dragan Çoviç dhe serbi Mladen Ivaniç si edhe presidentët e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA