Ballina Etiketimet Vllaznia

Etiketim: Vllaznia

“Teuta” gjunjëzon “Vllazninë”dhe merr vendin e dytë/ “Laçi” fitore ndaj “Kukësit”

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Java e 22-të e Superligës shqiptare të futbollit është mbyllur me fitoren e “Teutës” në supersfidën me “Vllazninë”, si dhe me...

FOTO/ “Kukësi” mund “Tiranën”, “Vllaznia” fiton ndaj “Apolonisë”

TIRANË, 13  shkurt/ATSH / “Tirana” është mundur 2-0 ndaj “Kukësit” në sfidën e zhvilluar në kryeqytet, në “Selman Stërmasi”,  teksa “Vllaznia” kryesuese është rikthyer...

Laçi mposht Vllazninë 1-2 në stadiumin “Loro Boriçi”

TIRANË, 5 shkurt /ATSH/ Skuadra shkodrane ka regjistruar humbjen e tretë në 18 javë kampionat, teksa u mposht nga "Laçi" me rezultatin 1-2 në...

FOTO/ Vllaznia në krye të Superligës pas fitores me Kukësin

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Vllaznia kryeson Superligën pas fitores së fundit me ekipin e Kukësit. Ekipi shkodran ia ka dalë të fitojë me rezultatin 0-1 supersfidën...

Superliga/ Fitojnë minimalisht, “Laçi”, “Teuta” dhe “Kastrioti”, “Tirana” barazon 1-1 me...

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ Janë zhvilluar sot ndeshjet e javës së 9-të të Superligës. Surpriza e kësaj jave ka ardhur nga ndeshja Laçi-Vllaznia, ku kurbinasit...

Superliga/ “Vllaznia” mban kryesimin, rekord barazimesh për “Teutën”

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/  "Vllaznia" ka mundur "Partizanin" dhe vijon të jetë në kryet të klasifikimit pas javë së tetë të superligës shqiptare të...

“Vllaznia” prezanton trajnerin gjerman, Brdariç: Objektivi, kupat e Europës

TIRANË, 10 gusht/ATSH/ "Vllaznia" ka prezantuar trajnerin e saj të ri, gjermanin Thomas Brdariç, i cili ka theksuar se objektivi është sigurimi i pjesëmarrjes...

Presidenti Duka mesazh urimi klubeve fituese të edicionit 2019-2020

TIRANË, 4 gusht/ATSH/-Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka uruar fituesit e edicionit futbollistik 2019/20 që sapo u mbyll. Një sezon i...

Presidenti Duka uron Vllazninë, kampionen e Shqipërisë në futbollin e femrave

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ -Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka uruar skuadrën e Vllaznisë për femra, që u shpall kampione e Shqipërisë. Presidenti...

Rikthehet superliga, “Vllaznia”-“Tirana” supersfida e javës së 21

TIRANË, 6 shkurt/ATSH-A. Fortuzi/- Superliga shqiptare e futbollit rikthehet të premten me javën e 21 të saj ri-kthehet me super sfidën "Vllaznia"- "Tirana", e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA