Ballina Etiketimet Vietnam

Etiketim: vietnam

VIETNAM – Tensionet mes Pekinit dhe Uashingonit në qendër të samitit...

HANOI, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Përshkallëzimi i tensioneve mes Uashingtonit dhe Pekinit në detin e Kinës Jugore është në qendër të diskutimeve që janë...

VIETNAM – Phuc: EVFTA mund të shpëtojë ekonomitë europiane dhe aziatike

HANOI, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Marrëveshja e re e tregtisë së lirë BE-Vietnam, (EVFTA), e cila hyri në fuqi më 1 gusht, ofron perspektiva...

HANOI – Vietnami ratifikon marrëveshjen e tregtisë së lirë me BE-në

HANOI, 8 qershor /ATSH-DPA/- Asambleja Kombëtare e Vietnamit (NA) miratoi sot një marrëveshje të gjerë të tregtisë së lirë midis Vietnamit dhe Bashkimit Europian,...

SHBA-Studimi: COVID-19 ka shkaktuar më shumë viktima sesa lufta e Vietnamit

UASHINGTON, 29 prill /ATSH-AA/- Si pasojë e pandemisë së COVID-19 në SHBA kanë vdekur më shumë njerëz sesa amerikanë në luftën e Vietnamit. Në SHBA...

VIETNAM – Asnjë viktimë nga COVID-19

HANOI, 13 prill /ATSH-DPA/ – Edhe pse në kufi me Kinën, me një kombinim të masave të hershme, testimit të gjerë, karantinimit të fuqishëm dhe unitetit...

VIETNAM – Qeveria ndalon hyrjen e vizitorëve dhe shtetasve

HANOI, 21 mars /ATSH-DPA/ – Qeveria vietnameze ndaloi hyrjen për të gjithë të huajt, në përpjekje për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit. Ndalimi, që hyri...

STRASBURG – PE ratifikon marrëveshjen për tregtinë e lirë BE-Vietnam

STRASBURG, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian ratifikoi sot një marrëveshje për tregtinë e lirë mes BE-së dhe Vietnamit, pavarësisht kundërshtimeve mbi situatën e...

BRUKSEL – Marrëveshja tregtare BE-Vietnam hyn në fuqi

BRUKSEL, 21 janar /ATSH-AFP/ - Marrëveshja tregtare mes Bashkimit Europian dhe Vietnamit, kundërshtuar nga OJQ-të, u miratua sot në komisionin e Parlamentit Europian, etapë...

VIETNAM – Ish-ministri i Informacionit dënohet më burgim të përjetshëm

HANOI, 28 dhjetor /ATSH-DPA/ – Një gjykatë vietnameze dënoi sot ish-ministrin e Informacionit me burgim të përjetshëm për marrje rryshfeti, ndërsa pasardhësi i tij...

VIETNAM – Gjykata kërkon dënim me vdekje për ish-ministrin e Informacionit

HANOI, 20 dhjetor /ATSH-DPA/ – Prokurorët vietnamezë rekomanduan sot që ish-ministri i Informacionit të dënohej me vdekje për ryshfet dhe korrupsion, njoftuan mediet shtetërore. Sipas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA