Ballina Etiketimet Vere

Etiketim: vere

Evropa përjetoi verën më të nxehtë ndonjëherë

PARIS, 7 shtator /ATSH-AFP/ - Evropa ka njohur në 2021 verën më të nxehtë të regjistruar ndonjëherë, sipas shërbimit europian ''Copernicus'' mbi ndryshimet klimatike...

Prodhimi i verërave franceze në nivelin më të ulët në histori

PARIS, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Prodhimi i verës franceze pritet të bjerë nga 24 për qind në 30 për qind në 2021 dhe të...

GREQI – Mitsotakis: Mesazhi për një verë të sigurt është vaksinimi...

ATHINË, 5 korrik /ATSH-ANA/ - Po hyjmë në fazën tjetër të fushatës sonë të vaksinimit dhe në këtë pikë përfshirja e qeverisë lokale, shoqërisë...

SIDNEI – Australia ankesë kundër Kinës për sanksionet ekonomike

SIDNEI, 19 qershor /ATSH-AFP/ - Australia ka paraqitur zyrtarisht një ankesë kundër Kinës në Organizatën Botërore të Tregtisë (OBT) mbi tarifat e vendosura nga...

COVID-19 – Polonia lehtëson kufizimet për sezonin e verës

VARSHAVË, 11 qershor /ATSH-PAP-DPA/ - Nga 13 dhe 26 qershor, lirimi i mëtejshëm i kufizimeve anti-Covid-19 do të hyjë në fuqi në Poloni, me...

BRUKSEL – Certifikata Europiane COVID-19, manuali për verën

BRUKSEL, 26 maj /ATSH-AFP/ - Certifikata Europiane Covid, që do të hyjë në fuqi nga 1 korriku, pritet të lehtësojë udhëtimet brenda Bashkimit Europian,...

COVID-19 – Kyriakides: Duhet ta shohim verën me optimizëm të kujdesshëm

BRUKSEL, 21 maj /ATSH-ANSA/ - Situata e COVID-19 po përmirësohet në të gjithë Bashkimin Europian, njoftoi eurokomisionerja për Shëndetësinë, Stella Kyriakides. Që nga mesi i...

ROMË – Ministri italian i turizmit shpreson në një rinisje të...

ROME, 7 prill /ATSH-DPA/ - Ministri Italian i Turizmit Massimo Garavaglia po mbështet një rinisje të shpejtë të turizmit në vendin mesdhetar për këtë...

Kantina e verës në Leshnicë, Pogradec/ Rama: Mandati i tretë vulos...

TIRANË, 5 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "mandati i tretë do të vulosë kalimin përfundimtar në bujqësinë sipërmarrëse, e cila rijetëzon fermerët,...

Ta shndërrosh verën në… dezinfektant?

ROMË, 14 mars /ATSH-DPA/ - Konsumi i verës ka rënë në Itali për shkak të mbylljeve të restoranteve, nën masat për të ndaluar pandeminë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA