Ballina Etiketimet Ushqim

Etiketim: ushqim

FOKUS – KB: Vendet e varfra po përballen me fatura më...

DUBLIN, 10 qershor /ATSH-DPA/ - Vendet më pak të pasura po përballen me fatura më të mëdha ushqimore, sipas Kombeve të Bashkuara. KB theksoi sot...

NJU JORK – FAO: Çmimet globale të ushqimit u rritën me...

NJU JORK /ATSH-AA/ - Çmimet globale të ushqimit u rritën me ritmin më të shpejtë në më shumë se një dekadë në maj të...

Siguria ushqimore/ 212 inspektime, 35 masa paralajmëruese për bizneset

TIRANË, 11 maj/ATSH/ Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit (AKU) vijojnë pandërprerë inspektimet dhe monitorimet në të gjithë vendin, me qëllim garantimin e...

FOKUS – Mes COVID-19, konflikteve dhe uraganeve, krizat ushqimore në rritje...

PARIS, 6 maj /ATSH-AFP/ - Pasiguria ushqimore u rrit më tej në 2020 nën efektin e konflikteve, krizave ekonomike, të shkaktuara nga pandemia e...

Ushqimi vegjetarian me një popullaritet në rritje në Poloni

VARSHAVË, 4 maj /ATSH/ - Tregu i burimeve të proteinave me bazë bimore u rrit me 28 % vitin e kaluar, që është më...

Të ushqehem para apo pas trajnimit?

ROMË, 30 prill /ATSH/ - Ushqimi dhe aktiviteti fizik duhet të jenë gjithmonë të sinkronizuara në mënyrë të përsosur për të maksimizuar rezultatet si...

Llupës lind, nuk bëhesh

LONDËR, 27 prill /ATSH/ - Lakmia e të ngrënit lind, nuk bëhet, shkruan në artikullin e saj faqja e internetit ''Il Giornale''. Kjo do të...

Si të ushqeheni pas të 50-ave?

ROMË, 24 shkurt /ATSH/ - Kur ishit të rinj binit në peshë për disa ditë thjesht duke u dorëzuar në tryezë, ndërsa tani pas...

NASA: Gjysmë milioni dollarë për “ushqim hapësinor”

ROMË, 9 shkurt /ATSH-ANSA/ - NASA ka premtuar një çmim prej 500 000 dollarësh për ata që do të jenë në gjendje të shpikin...

Pica ushqimi më i kërkuar në botë

ROMË, 24 janar /ATSH-ANSA/ - Ushqimi më i kërkuar në botë në Google është pica. Ky produkt renditet në vend të parë në 44...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA