Ballina Etiketimet Urgjence

Etiketim: urgjence

Mbi 500 thirrje në ditë për COVID-19/ Qendra Kombëtare e Urgjencës,...

TIRANË, 25 korrik/ATSH/  Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore përmes numrit unik të telefonit 127 ka marrë 540 thirrje në ditë dhe më shumë se...

Foto/ Mjekët dhe infermierët e shërbimit të Urgjencës në gatishmëri...

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Mjekët dhe infermierët në shërbimin e Urgjencës nga veriu në jug të vendit janë në gatishmëri për përballimin e situatës së...

COVID-19 – OBSH mbledh komitetin e urgjencës

GJENEVË, 30 prill /ATSH-AFP/ - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) mblodhi sot për herë të tretë, nën zjarrin e kritikave, komitetin e urgjencës për...

COVID-19/ Brataj: Masat e marra kufizuan më së miri kurbën

TIRANË, 30 prill/ATSH/ "Masat e marra e kufizuan më së miri këtë kurbë të sheshtë që u kontrollua deri në këtë moment", tha drejtori...

MJEDIS – Sidnei përballë urgjencës së shëndetit publik nga tymrat toksikë

SIDNEI, 16 dhjetor /ATSH-AFP/ - Sidnei është përballur me një urgjencë të shëndetit publik për shkak të tymrave toksikë që lidhen me zjarret që...

Ekipet mjekësore në gatishmëri duke bërë të pamundurën për të shpëtuar...

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bën të ditur se ekipet mjekësore janë në gatishmëri duke bërë të pamundurën...

Modernizimi i Urgjencës Kombëtare/ 330 misione jetëshpëtuese çdo ditë

TIRANË, 1 nëntor/ATSH/- Në Qendrën e Urgjencës Kombëtare kemi 1130 thirrje për ndihmë çdo ditë dhe 330 misione jetëshpëtuese që kryhen në të gjithë...

Rehabilitohet Urgjenca e Spitalit Francez në QSUT, shërbim cilësor për 25...

-Manastirliu - Balluku: Nxisim përgjegjësinë sociale të agjencive dhe biznesit për investimet në shëndetësi- TIRANË, 18 shtator/ATSH/- Mbi 25 mijë pacientë do të marrim shërbime...

22,577 qytetarë kanë marrë shërbim mjekësor në shtëpi në vetëm pesë...

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ - Modernizimi i urgjencës mjekësore dhe pajisja me autoambulanca të reja ka garantuar më shumë shërbime në banesë për qytetarët, pa...

Shkurtohet koha e pritjes për Urgjencën Mjekësore

TIRANË, 25 maj/ATSH/- 37 autoambulanca moderne i janë shtuar flotës së Urgjencës Mjekësore, duke mundësuar edhe shkurtimin e kohës së pritjes për marrjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA