Ballina Etiketimet Ura

Etiketim: Ura

Rehabilitimi i urave, Balluku takim me drejtorin ekzekutiv të BB për...

TIRANË, 25 tetor /ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku zhvilloi sot një takim me drejtorin ekzekutiv të Bankës Botërore për Shqipërinë, Metteo...

Dy urat e reja të këmbësorëve mbi Drin, pjesë e Rilindjes...

TIRANË, 29 korrik /ATSH/ Dy ura të reja të këmbësorëve mbi Drin, janë ndërtuar në Lezhë, si pjesë e projektit të Rilindjes Urbane. Kryeministri Edi...

FOTO/ Realizohen 48 % e punimeve për ndërtimin e Urës së...

TIRANË, 12 korrik /ATSH – I. Vata/ Vijon puna për ndërtimin e Urës së Tapizës, pjesë e rrugës nacionale Tiranë-Shkodër, ku deri tani janë...

Frymëmarrje lëvizjes në Lezhë/ Së shpejti nis ndërtimi i urës në...

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Në Lezhë do të nisë së shpejti ndërtimi i urës në lagjen "Skënderbeg". Lajmi u bë i ditur nga kryetari i bashkisë...

Bulqizë/ Drejt përfundimit rruga Ura e Serbinit-Shtushaj, i shërben 8 fshatrave

TIRANË, 4 mars /ATSH – I. Vata/ Bashkia Bulqizë vazhdon punën për përfundimin e projektit të ndërtimit të urës “Ura e Serbinit – Shtushaj”. Lajmi...

Miratohet projekti për restaurimin e “Urës së Kurcajt” në Krujë

TIRANË, 8 shkurt /ATSH – I. Vata/ Këshilli Kombëtar i Trashëgimisë Kulturore Materiale ka miratuar projektin për kryerjen e ndërhyrjeve përforcuese, konsoliduese dhe restauruese...

Kuçovë/ Felaj: Vijon puna për pastrimin e kanaleve, plan konkret për...

TIRANË, 13 janar /ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Ermonela Felaj u shpreh se po vijon puna me pastrimin e kanaleve, në territorin e Kuçovës,...

Festa e Pavarësisë së Shqipërisë/Ura e Bosforit në Stamboll ndriçohet kuq...

TIRANË, 28 nëntor /ATSH/ Shumë vende në botë i janë bashkuar festës shqiptare në këtë 28 nëntor. Ura e Bosforit në Stamboll është ndriçuar me...

COVID-19 – BM planifikon ura ajrore për anashkalimin e karantinës

LONDËR, 2 qershor /ATSH-AFP/- Qeveria britanike po konsideron vendosjen e urave ajrore me shtete të caktuara, për të shmangur karantinën për udhëtarët që hyjnë...

TURQI – Erdogan: Ëndërr shekullore ndërtimi i urës në Ngushticën e...

STAMBOLL, 16 maj /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se ndërtimi i urës në Ngushticën e Çanakalasë ishte një ëndërr e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA