Ballina Etiketimet Ura e Kasabashit

Etiketim: Ura e Kasabashit

FOTO/ Ura e Kasabashit, ritme të larta pune për restaurimin

TIRANË, 18 shtator/ATSH/- Specialistë nga Instituti i Monumenteve të Kulturës kryen një inspektim në Urën e Kasabashit, monument kulture i kategorisë së I-rë, e...

FOTO/ Nis puna për restaurimin e urës së Kasabashit në Çorovodë

TIRANË, 3 shtator /ATSH/ - Ka nisur puna për restaurimin e Urës së Kasabashit në Çorovodë, si një nga monumentet më të rëndësishëm të...

Ura e Kasabashit, destinacioni turistik mes historisë dhe bukurive natyrore

TIRANË, 13 janar /ATSH/ - Ura e Kasabashit gjendet në afërsi të qytetit të Çorovodës në rrethin e Skraparit. Ura e Kasabashit futet në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA