Ballina Etiketimet Universitete

Etiketim: universitete

Zgjedhjet në universitete/ Boçi: Farsë pa votues, nuk do të njihen...

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka reaguar sot ndaj zgjedhjeve në universitete duke i cilësuar si farsë. Zgjedhjet po zhvillohen pa...

Meta: Vendimi për shtyrjen e zgjedhjeve në Universitete, i arsyeshëm

TIRANË, 8 maj /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta, e cilësoi sot si të arsyeshëm vendimin e Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sportit për...

Mbyllja e vitit akademik, Shahini: Rektorët kanë nisur hartimin e planeve,...

https://www.facebook.com/shahinibesa/videos/3046984281990791/?t=109 TIRANË, 4 maj/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaroi sot se urdhri për marrjen e masave për vitin akademik 2019-2020 kërkon nga universitetet të...

Spaho: Të anulohet vendimi për rifillimin e mësimit në universitete

TIRANË, 1 maj/ATSH/ Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho kërkoi anulimin e vendimit për rifillimin e mësimit në universitete. Spaho tha se, urdhri për fillimin...

Masat ndaj COVID-19/ E ndaluar hyrja në zonat e shpallura “të...

TIRANË, 29 prill/ ATSH- A. Fortuzi/ Kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi me qytetarët deklaroi sot se në 11 maj, nëse do gjërat do...

COVID-19/ Studentët shqiptarë që studiojnë në Rumani, mund të qëndrojnë në...

TIRANË, 20 mars/ATSH/ - Studentët shqiptarë që studiojnë në Universitetet rumune të Bukureshtit, Kluzhit, Krajovës, Galacit mund të qëndrojnë në konviktet e këtyre Universiteteve. Ambasada...

Dalin datat për zëvendësimin e orëve të humbura nga tërmeti

TIRANË, 22 janar /ATSH/ - Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit Parauniversitar ka lëshuar urdhërin për zëvendësimin e orëve të humbura nga tërmeti i 26...

Bordet e administrimit, 12 universitete u plotësuan me anëtarë të MASR

TIRANË, 21 maj/ATSH/- Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) thekson se "aktualisht të 12 Institucionet e Arsimit të Lartë janë plotësuar me anëtarë...

SHBA – Korrupsion për pranimin në universitet, prindërit pranojnë fajësinë

UASHINGTON, 2 maj /ATSH-AFP/ - Një çift, prindër nga Kalifornia të akuzuar se kanë paguar ryshfet për pranimin e fëmijëve të tyre në universitetet...

47 programe profesionale më shumë në arsimin e lartë

TIRANË, 19 prill/ATSH/ Vetëm këtë vit akademik 2018-2019 në vendin tonë janë 47 programe profesionale më shumë në arsimin e lartë krahasuar me vitet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA