Ballina Etiketimet Turqia

Etiketim: Turqia

Rriten me 60% investimet e huaja turke në Shqipëri

TIRANË, 26 dhjetor /ATSH/ Investimet e huaja turke në vendin tonë u rritën me 60% gjatë 9-mujorit të këtij viti krahasuar me të njëjtën...

ANKARA – Turqia dënon ashpër sulmin terrorist në Vjenë

ANKARA, 3 nëntor /ATSH-AA/ - Zyrtarët turq dënuan fuqishëm sulmin vdekjeprurës terrorist në Vjenë dhe shprehën solidaritet me popullin austriak. "Terrorizmi është armiku i përbashkët...

BRUKSEL – Borell: Turqia të ndalojë menjëherë shpimet në Mesdheun Lindor

BRUKSEL, 17 gusht /ATSH-ANA/ - Njoftimi i Turqisë se do të rifillojë shpimet me anijen "Yavuz" në një zonë detare në kufi me Qipron...

TURQI – ”Turkish Airlines” rinis fluturimet ndërkombëtare

STAMBOLL, 3 qershor /ATSH-ANSA/ - Kompania ajrore ''Turkish Airlines'' do të rifillojë fluturimet e saj ndërkombëtare nga 18 qershori. Këto fluturime ishin ndërprerë që nga...

COVID-19/ Turqia materiale mjekësore në ndihmë të Shqipërisë

TIRANË, 12 maj/ATSH/ 1,5 tonë materiale të ndihmës mjekësore nga Gjysmëhëna e Kuqe Turke për Kryqin e Kuq Shqiptar u sollën sot në Shqipëri. Në...

SHBA – Pompeo falënderon Turqinë për ndihmën mjekësore

UASHINGTON, 29 prill /ATSH-AA/- Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo falënderoi Turqinë lidhur me ndihmën e saj për pajisjet mjekësore në luftën kundër...

Kosovë/ Mbërrijnë ndihmat e para nga Turqia me pajisje mjekësore kundër...

PRISHTINË, 8 prill /ATSH/ Ka mbërritur kontingjenti i parë i pajisjeve mbrojtëse dhe atyre mjekësore, donacion i Turqisë për institucionet e Kosovës për menaxhimin...

Turqia, 46.3 milionë euro mbështetje Shqipërisë për rimëkëmbjen nga tërmeti

TIRANË, 17 shkurt /ATSH/ 46.3 milionë euro është mbështetja që Turqia i ka ofruar Shqipërisë për rimëkëmbjen nga tërmeti i 26 nëntorit. Përfaqësuesi i Turqisë...

Rritje e bashkëpunimit, Çavuşoğlu: Turqia, pjesëmarrëse edhe në Konferencën e Donatorëve

TIRANË, 12 shkurt /ATSH/ Në fund të shkurtit do të nisë ndërtimi i 500 shtëpive nga Turqia për banorët që humbën shtëpitë nga tërmeti...

STAMBOLL – Turqia synon 1 milion makina elektrike në qarkullim deri...

STAMBOLL, 16 janar /ATSH-AA /- Mbi një milion automjete elektrike parashikohet të jenë në qarkullim në rrugët e Turqisë deri në vitin 2030, deklaroi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA