Ballina Etiketimet Transport Publik

Etiketim: Transport Publik

DANIMARKË – Përdorim i detyrueshëm i maskave mbrojtëse në transportin publik

KOPENHAGË, 15 gusht /ATSH-DPA/ - Danimarka do të bëjë të detyrueshëm përdorimin e maskave mbrojtëse në të gjithë transportin publik, tha sot kryeministrja daneze...

FOTOGALERI/ Guma: Shoqëritë e transportit publik dhe qytetarët po respektojnë masat...

TIRANË, 7 korrik/ATSH-A. Fortuzi/ Shoqëritë e transportit publik ndërqytetas dhe qytetas kanë vijuar aktivitetin e tij edhe në Sarandë. Pas katër muajsh ndërprerje për...

Transporti urban rinis të hënën nga puna/ Protokoll sigurie për punonjësit...

TIRANË, 4 korrik/ATSH/Pas paralajmërimit të kryetarit të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, Shoqata e Transportit është bindur të rinisë të hënën nga puna. Bashkia e...

GJENEVË – Zvicra detyron përdorimin e maskës në transportin publik

GJENEVË, 1 korrik /ATSH-AFP/ - Vënia e maskës në transportin publik do të bëhet e detyrueshme në Zvicër nga 6 korriku, ndërsa një karantinë10-ditore...

KANADA – Kebeku detyron vënien e maskave në transportin publik

MONTREAL, 30 qershor /ATSH-AFP/ - Vënia e një maskë në transportin publik do të bëhet e detyrueshme në Kebek më 13 korrik, njoftoi sot...

Komiteti i Ekspertëve vendos rihapjen e transportit publik/ Rregulla strikte, maska...

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri sot të ditur planin për vijimin e përballimit të situatës së COVID-19...

BRITANI E MADHE – Shapps: Përdorimi i maskave i detyrueshëm në...

LONDËR, 4 qershor /ATSH-AFP/ - Përdoruesit e transportit publik në Angli do të duhet të vënë një maskë ose, të paktën, të mbulojnë fytyrën...

Standarde të reja dhe mbrojtje e shëndetit/ Hapje pjesë-pjesë e linjave...

TIRANË, 24 maj/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "deri në fund të muajit do të kemi strategjinë e re për transportin publik...

Masat ndaj COVID-19/ Brenda majit strategji e re për transportin publik

TIRANË, 14 maj/ATSH-Maela Marini/ "Dy rreziqet më të mëdha të kësaj historie janë turizmi që nuk mund ta mbajmë mbyllur dhe transporti publik", -...

Ndërpritet plotësisht transporti publik, Veliaj: Do nënshkruaj menjëherë urdhrin

TIRANË, 11 mars/ ATSH/  Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj bëri me dije se transporti publik në Tiranë do të ndërpritet plotësisht si...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA