Ballina Etiketimet Trafik ajror

Etiketim: trafik ajror

HISTORI – Kaosi që përfshiu Spanjën nga greva e kontrollorëve të...

TIRANË, 7 prill /ATSH/ - Një kaos i vërtetë ajror në dhjetor 2010 përfshiu Spanjën nga një grevë 72 orëshe e kontrollorëve të trafikut...

FOKUS – Rritja e trafikut ajror jo në përputhje me objektivat...

PARIS, 3 mars /ATSH-AFP/ - Rritja e premtuar në trafikun ajror global deri në vitin 2050 nuk është në përputhje me objektivat e Marrëveshjes...

ITALI – Trafiku ajror 2020 shënon rënie me -75%

Sipas vlerësimeve të fundit të dhjetorit, trafiku aeroportual në dy javët e para vazhdoi trendin e nëntorit me -90% dhe në javën e tretë...

BRUKSEL – Eurocontrol: Miliona fluturime më pak në 2020

BRUKSEL, 14 shtator/ATSH-DPA/ - Trafiku ajror pritet të bjerë me 55 % në vitin 2020, i krahasuar me vitin e kaluar, sipas organizatës europiane...

COVID-19/ Pezullohen fluturimet mes Shqipërisë dhe Polonisë

TIRANË, 2 shtator/ATSH/ Ambasada e Shqipërisë në Poloni njoftoi sot se "për shkak të vendimit administrativ për pezullimin e trafikut ajror midis Shqipërisë dhe...

FRANCË – IATA: Trafiku ajror global në nivelin e parakrizës jo...

PARIS, 28 korrik /ATSH-AFP/ - Trafiku ajror global nuk pritet të kthehet në nivelin e tij të parakrizës më shpejt se viti 2024, për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA