Ballina Etiketimet Tetori rozë

Etiketim: tetori rozë

“Fjongo rozë më kujton”/ Kushi: Sa më të shëndetshme të jenë...

TIRANË, 23 tetor /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi mori pjesë sot në ecjen tradicionale të organizuar nga "YWCA of Albania"...

Tetori rozë/ Vajzat e futbollit mesazhe sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

TIRANË, 22 tetor /ATSH/ Në kuadër të Ditës Kombëtare të Depistimit për Kancerin e Gjirit, Federata Shqiptare e Futbollit organizoi dje një ndeshje miqësore...

Tetori rozë/ 26.8% më shumë mamografi se tetorin e kaluar

TIRANË, 3 nëntor /ATSH/ - Në kuadër të muajit të ndërgjegjësimit të luftës kundër kancerit të gjirit, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për...

Tetori rozë/ Tarifa: Asgjë nuk kushton të bësh ekzaminimet periodike

TIRANË, 31 tetor /ATSH/ - Doktoreshë Dhurata Tarifa, e cila prej 37 vitesh me përkushtim në spitalin Onkologjik në QSUT, ka një apel për...

“Tetori Rozë”, takim ndërgjegjësues nga Njësia e Integrimit Europian në Roskovec

TIRANË, 31 tetor/ATSH/ Në kuadër të "Tetorit Rozë" që është muaji i sensibilizimit kundër kancerit të gjirit, Njësia e Integrimit Europian pranë bashkisë Roskovec...

Tetori Rozë, Valbona Selimllari: Një kontroll rutinë ju shpëton jetën

TIRANË, 28 tetor /ATSH/ Valbona Selimllari i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale “Tetori Rozë” për rritjen e ndërgjegjësimit për...

FOTO/ “Tetori rozë”, fushatë sensibilizuese në Vlorë

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ Në kuadër të ”Ditës Kombëtare të Depistimit të Kancerit të Gjirit” u organizua në Vlorë fushata sensibilizuese për vajzat, gratë...

Tetori Rozë/ Kita: Kontrolle të vazhdueshme për jetë më të shëndetshme

TIRANË, 25 tetor /ATSH/ - Aktorja e njohur Zamira Kita i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë “Tetori rozë”  duke i apeluar të...

FOTO/ Koncerti i bamirësisë për Tetorin Rozë, Margariti: Ermonela Jaho një...

TIRANË, 24 tetor /ATSH/ Një koncert bamirësie në ndihmë të vajzave dhe grave të prekura nga kanceri i gjirit riktheu Ermonela Jahon në skenën...

FOTO/ Tetori rozë, ndërgjegjësim për kryerjen e kontrolleve të shpeshta në...

TIRANË, 24 tetor/ATSH/- Tetori është muaji kombëtar i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit. Në këtë muaj shpërndahet informacion në lidhje me shëndetin e gjirit,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA