Ballina Etiketimet Terrorizem

Etiketim: terrorizem

BRUKSEL – Stoltenberg: Terrorizmi mund të rishfaqet, të qëndrojmë në gatishmëri

BRUKSEL, 31 gusht /ATSH-ANSA/ - Kërcënimi terrorist mund të rishfaqet dhe prandaj aleatët duhet të jenë gati për të vazhduar luftën kundër grupeve terroriste,...

FOKUS – Norvegjia përkujton 10-vjetorin e sulmeve terroriste

KOPENHAGË, 22 korrik /ATSH-DPA/ - Norvegjia përkujton sot viktimat e sulmeve terroriste në Oslo dhe në ishullin Utoya, pikërisht 10 vjet më parë. Në përvjetorin...

SHBA – Qeveria riforcon luftën kundër terrorizmit të brendshëm

UASHINGTON, 15 qershor /ATSH-AFP/ - Qeveria amerikane zbuloi sot një strategji kombëtare për të luftuar kundër terrorizmit të brendshëm, një prej prioriteteve të presidentit,...

UASHINGTON – SHBA zbulon strategjinë kundër terrorizmit të brendshëm

UASHINGTON, 15 qershor /ATSH-DPA/ - Administrata e presidentit të SHBA, Joe Biden zbuloi strategjinë për t'iu kundërvënë kërcënimeve të rënda dhe në rritje të...

BM – Hetime për terrorizëm ndaj bashkëshortes së Assadit

LONDËR, 14 mars /ATSH-AA/ - Policia britanike ka filluar hetime ndaj Asma al-Assad, bashkëshortes së liderit të regjimit në Siri, Bashar al-Assad me pretendimin...

TEL AVIV – Izraeli akuzon Iranin për terrorizëm mjedisor

TEL AVIV, 4 mars /ATSH-ANSA/ - Sipas Izraelit, nafta e derdhur që pushtoi plazhet e tij muajin e kaluar ishte një veprim i qëllimshëm...

Trajnim në hetimin e krimit/ Komisar Julian Gjonbalaj certifikohet nga BKA-ja...

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Specialisti i Drejtorisë Hetimore në Departamentin e Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit, komisar Julian Gjonbalaj u certifikua nga BKA-ja gjermane,...

FOKUS – OKB: Covid-19 të mos bëhet pengesë për luftën kundër...

NJU JORK, 11 shkurt /ATSH-ANSA/ - Masat e miratuara nga shtetet për frenimin e përhapjes së Covid-19, të tilla si kufizimet në qarkullim, vazhdojnë...

Strategjia ndër-sektoriale për luftën kundër terrorizmit/ Kuko: Dokument themelor i vizionit...

TIRANË, 16 janar/ATSH- A. Fortuzi/- Strategjia ndër-sektoriale për luftën kundër terrorizmit, është një dokument që përfshin të gjithë vizioni themelor të qeverisë shqiptare ndaj...

TURQI – Arrestohen 48 të dyshuar për terrorizëm

ANKARA, 14 janar /ATSH-AA/ - Të paktën 48 të dyshuar u arrestuan në kuadër të një operacioni kundër grupeve terroriste në të gjithë Turqinë. Operacioni...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA