Ballina Etiketimet Termete

Etiketim: termete

EMSC: Tërmetet nuk parashikohen, aktiviteti sizmik në Shqipëri normal pas tërmetit...

TIRANË, 28 nëntor /ATSH/ -Qendra Sizmologjike Europiane e Mesdheut (EMSC) ka siguruar se aktiviteti sizmik që po ndodh në Shqipëri këto ditë është normal...

EMSC: Që nga 2014, asnjëherë nuk kemi parë një shkallë kaq...

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ -Qendra Sizmologjike Europiane e Mesdheut (EMSC) konstaton se që nga viti 2014 kur është hapur aplikacioni nuk ka ndodhur që...

Departamenti i Sizmologjisë: 524 tërmete që nga lëkundja e fortë e...

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ 524 lëkundje të tokës që nga lëkundja e fortë e mëngjesit të djeshëm janë shënuar sipas Departamentit të Sizmologjisë dhe Instituti...

Çako: Akuzat e opozitës për gjendjen e jashtëzakonshme jo logjike, Qeveria...

TIRANË, 24 shtator/ATSH/- "Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshëm ka një sërë kriteresh ligjore të përcaktuara qartë në ligjin 45 të vitit 2019 për "Mbrojtjen...

Ambasada italiane: Mbështetje popullit shqiptar pas lëkundjeve të tërmetit

TIRANË, 23 shtator /ATSH/ Ambasada e Italisë në Shqipëri ka shprehur solidaritetin dhe mbështetjen e saj për popullin shqiptar pas lëkundjeve të tërmetit që...

HAPËSIRË – Hëna vazhdon të dridhet dhe të zvogëlohet nga tërmetet

MARYLAND, 21 maj /ATSH-ANSA/ - Hëna po pakësohet dhe po tronditet nga tërmetet, shkruhet në revistën ‘’Nature Geoscience’’ nga një studim i Universiteti të...

INDONEZI – Mbi 11 500 tërmete tronditën vendin

XHAKARTA, 12 janar /ATSH-AA/ - Të paktën 11 577 tërmete goditën Indonezinë në vitin 2018, njoftoi Agjencia indoneziane e Meteorologjisë. Shefja e saj, Dwikorita Karnawati...

BOSNJE – Tre tërmete tronditin vendin e vogël ballkanik

BEOGRAD, 30 gusht /ATSH-ANSA/ - Tre tërmete të intensiteti mesatar u regjistruan  mëngjesin e sotëm në Bosnje-Hercegovinë duke ngjallur frikë në qendra të shumta...

Pasojat e tërmetit, Emergjencat Civile në krye të detyrës

TIRANË, 13 gusht/ATSH/ - Nisur nga situata e krijuar nga rënia e tërmetit në 11 gusht, por edhe disa tërmeteve të njëpasnjëshme që e...

MAQEDONI – Tërmete në rajonin e Ohrit dhe Prespës

SHKUP, 26 maj /ATSH-MIA/ - Një seri tërmetesh në rajonin e Ohrit dhe Prespës janë regjistruar pas mesnatës nga Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-natyror...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA