Ballina Etiketimet Tensione

Etiketim: tensione

BRUKSEL – Stoltenberg: NATO e angazhuar për uljen e tensioneve mes...

BRUKSEL, 2 dhjetor /ATSH-AA/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se Aleanca është e angazhuar për të forcuar më tej mekanizmin...

BRUKSEL – Stoltenberg: Të ulet tensioni në Mesdheun Lindor

BRUKSEL, 21 tetor /ATSH-ANSA/ - Të gjithë aleatët e NATO-s janë të shqetësuar për situatën në Mesdheun Lindor, deklaroi sot sekretari i përgjithshëm i...

BRUKSEL – Borrell: Vendimet e Ankarasë do të çojnë në tensione...

BRUKSEL, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian dënoi sot tensionet e shkaktuara nga vendimi i Ankarasë për të kthyer një anije kërkimi në ujërat...

STAMBOLL – Takimi i parë greko-turk i nivelit të lartë që...

STAMBOLL, 8 tetor /ATSH-AFP/ - Krerët e diplomacisë së Turqisë dhe Greqisë u takuan sot në Bratislavë, takimi i parë i nivelit të lartë...

VIETNAM – Tensionet mes Pekinit dhe Uashingonit në qendër të samitit...

HANOI, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Përshkallëzimi i tensioneve mes Uashingtonit dhe Pekinit në detin e Kinës Jugore është në qendër të diskutimeve që janë...

GREQI – Berlini mision ndërmjetësimi për qetësimin e tensioneve greko-turke

ATHINË, 25 gusht /ATSH-AFP/ - Gjermania ndërmori sot në Athinë dhe më pas në Ankara një mision ndërmjetësimi mes Greqisë dhe Turqisë, në të...

GREQI – Mitsotakis: Kërkesë BE-së për një samit urgjent në lidhje...

ATHINË, 11 gusht /ATSH-AFP/ - Greqia i bëri thirrje sot Bashkimit Europian që të organizojë një takim urgjent në lidhje me Turqinë, ndërkohë që...

PEKIN – Kina: Nuk dëshirojmë më përplasje me Indinë

PEKIN, 17 qershor /ATSH-AFP/ - Kina theksoi sot se shpresonte për një qetësim të situatës me Indinë, pas një incidenti që përballi të hënën...

RUSI – Lavrov: E nevojshme ulja e tensioneve Iran-SHBA

MOSKË, 17 janar /ATSH-AFP/- Tragjedia e avionit ukrainas, i goditur më 8 janar në Teheran tregon se ka ardhur koha që Irani dhe SHBA...

RUSI – Moska akuza rezistencës polake për ekzekutimin e hebrenjve dhe...

MOSKË, 17 janar /ATSH-AFP/- Ministria e Mbrojtes akuzoi sot, në 75-vjetorin e çlirimit të Varshavës nga Ushtria e Kuqe, rezistencën polake se ka asgjësuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA