Ballina Etiketimet Te shtena

Etiketim: te shtena

SHBA – Trump ndërpret konferencën e shtypit pas të shtënave pranë...

UASHINGTON, 11 gusht /ATSH-DPA/ - Të shtëna jashtë Shtëpisë së Bardhë bënë që presidenti amerikan, Donald Trump të largohej papritur nga konferenca e tij...

HOLANDË – Arrestohen dy të rinj për të shtëna në tren

AMSTERDAM, 23 nëntor /ATSH-DPA/ - Dy të rinj 15-vjeçarë u arrestuan për të shtëna të pretenduara në disa trena, deklaroi sot policia. Gjatë incidentit, dritaret...

SUEDI – Një tjetër ngjarje e rëndë trondit vendin skandinav

STOKHOLM, 10 nëntor /ATSH-DPA/ - Një adoleshent humbi jetën dhe një tjetër u plagos rëndë si pasojë e të shtënave me armë në qytetin jugor suedez...

SEUL – Të shtëna paralajmëruese kundër një avioni rus, shkeli hapësirën

SEUL, 23 korrik /ATSH-ANSA/ - Aeroplanë luftarakë të Koresë së Jugut kanë paralajmëruar përmes të shtënave një avion ushtarak rus, që shkeli hapësirën ajrore...

SHBA – Tre të vdekur dhe 4 të plagosur, bilanci i...

UASHINGTON, 5 janar /ATSH-AFP/ - Tre persona u vranë dhe katër të tjerë u plagosën gjatë të shtënave me armë në një qendër bowling...

SHBA – Disa të vdekur pas të shtënave në afërsi të...

UASHINGTON, 5 janar /ATSH-AFP/ - Policia e Kalifornisë raportoi të shtunën për të shtëna me armë në një qendër bowling pranë Los Angeles, ku...

SHBA – Dy të vdekur dhe tre të plagosur nga të...

UASHINGTON, 3 nëntor /ATSH-AFP/ - Një i armatosur vrau dy persona dhe plagosi tre të tjerë në një godinë të specializuar për kurset e...

LONDËR – Të shtëna me armë në Manchester, 10 të plagosur

LONDËR, 12 gusht /ATSH-AFP/ - Të shtëna me armë janë regjistruar në qytetin e Manchesterit, në orët e para të mëngjesit të së dielës. "Të...

KANADA – Të shtëna me armë, të paktën 4 të vdekur

OTAVA, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Katër persona, mes tyre dy policë u vranë sot gjatë të shtënave me armë në një lagje rezidenciale të...

KANADA – Dy të vdekur dhe 13 të plagosur pas të...

TORONTO, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Disa të shtëna me armë kanë shkaktuar dy të vdekur, përfshirë dhe vrasësin, që dyshohet se është vrarë nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA