Ballina Etiketimet Sondazhe

Etiketim: sondazhe

KOMENT – Pandemia dhe shtrenjtimi i nivelit të jetesës ulin popullaritetin...

UASHINGTON, 25 korrik /ATSH-ANSA/ - Nëse presidenti amerikan, Joe Biden dëshiron të bëjë një bilanc të gjashtë muajve të tij të parë në Shtëpinë...

FOKUS – A do jetë Laschet pasuesi i Merkelit?

BERLIN, 14 korrik /ATSH-DPA/ - Shpresat e kandidatit konservator gjerman për postin e kancelarit, Armin Laschet për të pasuar Angela Merkel në krye të...

BULLGARI – Borisov kryeson zgjedhjet e parakohshme parlamentare

SOFJE, 12 korrik /ATSH-DPA/ - Partia konservatore GERB e ish-kryeministrit Bojko Borisov kryeson zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u zhvilluan dje, sipas parashikimeve paraprake. Tre...

POLONI – Donald Tusk kryeson sondazhet presidenciale

VARSHAVË, 10 korrik /ATSH-PAP/ - Nëse zgjedhjet presidenciale do të mbaheshin këtë të dielë, Donald Tusk, ish-kryeministri polak dhe ish-presidenti i Këshillit Evropian, do...

GJERMANI – E djathta ekstreme AfD, partia e dytë në landin...

BERLIN, 28 maj /ATSH-ANSA/ - Një javë para zgjedhjeve në landin Saksoni-Anhalt, partia Alternativa për Gjermaninë, AfD e e krahut të djathtë qëndron në...

FRANCË – Macron dhe Castex rritje të ndjeshme në sondazhe

PARIS, 21 maj /ATSH-ANSA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministri, Jean Castex kanë shënuar një rritje të ndjeshme në sondazhe në Francë. "Presidenti dhe...

TOKIO 2020 – 60% e japonezëve mendojnë se olimpiada duhet të...

TOKIO, 17 maj /ATSH-AA/ - Një anketë e zhvilluar në Japoni zbuloi se 59,7% e qytetarëve mendojnë se Lojëra Olimpike dhe Paralimpike të Tokios...

SHBA – Biden rritet në sondazhe pasi amerikanët mbështesin trajtimin e...

UASHINGTON, 11 maj /ATSH-DPA/ - Presidenti Joe Biden po rritet në sondazhe, pasi amerikanët mbështesin në shumicë menaxhimin e tij të pandemisë së koronavirusit,...

Minimalisht, konfirmojmë rezultatin e 2017-ës më 25 prill

TIRANË, 11 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, “ne do të fitojmë zgjedhjet dhe ne do të konfirmojmë minimalisht rezultatin e 2017-ës”. I...

FOKUS – Menaxhimi i pandemisë rrit Merkelin në sondazhe

BERLIN, 24 prill /ATSH-DPA/ - Koalicioni qeverisës gjerman i kancelares Angela Merkel ka arritur lartësi të reja në një sondazh të publikuar sot, pasi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA