Ballina Etiketimet SNP

Etiketim: SNP

FOKUS – Skocia drejt një referendumi të ri për pavarësinë

LONDËR, 9 maj /ATSH-DPA/ - Partia Kombëtare Skoceze (SNP), që favorizon pavarësinë e Skocisë, deklaroi dje fitoren në zgjedhjet për parlamentin rajonal, edhe pse...

LONDËR – Johnson përshëndet drejtuesen e SNP-së dhe e fton të...

LONDËR, 8 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson përshëndeti sot shefen e partisë indipendentiste skoceze SNP, Nicola Sturgeon për fitoren në zgjedhjet lokale...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA