Ballina Etiketimet Skrapar

Etiketim: Skrapar

Kontributi në luftën kundër COVID-19/ Mjeku Pipero shpallet “Qytetar Nderi” nga...

TIRANË, 28 maj/ATSH/ Mjekut infeksionist Pëllumb Pipero iu akordua sot titulli "Qytetar Nderi" nga bashkia e Skraparit. Me propozim të kryetarit të bashkisë së Skraparit,...

Qeveria e Japonisë grant prej 76 320 eurosh bashkisë së Skraparit...

TIRANË, 7 shkurt/ATSH/ Qeveria japoneze i akordoi bashkisë Skrapar një grant prej 76 320 eurosh, në kuadër të skemës së granteve të Qeverisë së...

Bashkia e Skraparit dhe ajo e Maltple në Turqi, mundësi bashkëpunimi

TIRANË, 5 tetor/ATSH/- Kryetari i bashkisë Skrapar, Adriatik Mema, mori pjesë në Konferencën e tretë të Dialogut Ndërkombëtar, me ftesë të kryetarit të bashkisë...

Shameti: Kandidati Mema do ja rrisë vlerën Skraparit

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Deputeti i Qarkut Berat i Partisë Socialiste, Adnor Shameti në fjalën e tij në hapje të fushatës elektorale të 30 qershorit,...

Meta: Kriza politike po sjell pasoja të rënda në ekonomi, reflektoni...

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur se, “kriza politike ku ndodhet vendi, po sjell pasoja tepër të rënda...

Rikonstruktohet konvikti i shkollës së mesme “Ramiz Aranitasi” në Çorovodë

TIRANË, 26 prill /ATSH/ 200 nxënës të shkollës së mesme Ramiz Aranitasi” në Çorovodë do të kenë mundësi të jetojnë në konvikte në kushte...

Ura e Kasabashit, destinacioni turistik mes historisë dhe bukurive natyrore

TIRANË, 13 janar /ATSH/ - Ura e Kasabashit gjendet në afërsi të qytetit të Çorovodës në rrethin e Skraparit. Ura e Kasabashit futet në...

Festivali i Rakisë, aktiviteti promovues i traditës dhe prodhimeve të Skraparit

TIRANË, 11 shtator/ATSH/- Skrapari është tepër i njohur për pijen e tij tradicionale alkoolike të bërë nga rrushi, rakia, e cila është e njohur...

Meta: Shpresoj në çeljen e negociatave në muajin qershor

TIRANË, 9 Maj/ATSH/ - “Shpresoj në çeljen e negociatave në muajin qershor”, ka deklaruar Presidenti i Republikës, Ilir Meta gjatë një vizite në Bashkinë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA