Ballina Etiketimet Singapor

Etiketim: singapor

SINGAPOR – Një mburojë akustike kundër zhurmës urbane

SINGAPOR, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Studiuesit në Singapor po testojnë një "mburojë akustike" që neutralizon zhurmën urbane në një apartament duke përdorur altoparlantë të...

SINGAPOR – Fushatë zgjedhore me maska dhe pa mitingje

SINGAPOR, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Kandidatët për zgjedhjet e përgjithshme të Singaporit filluan një fushatë pa mitingje dhe me kontakte minimale para zgjedhjeve që...

SINGAPOR/”Nuk mund të lejojmë të jemi të vetëkënaqur”/Qeveria zgjat masat deri...

KUALA LUMPUR, 21 prill /ATSH-DPA/ - Pas regjistrimit të 1 111 rasteve të reja me koronavirus në Singapor, duke e çuar në 9 125...

SINGAPOR – Mbi 1 000 raste të reja me COVID-19 për...

KUALA LUMPUR, 21 prill /ATSH-DPA/ - Ministria e Shëndetësisë në Singapor njoftoi sot 1 111 raste të reja me COVID-19. Singapori ka regjistruar 9 125...

SINGAPOR – Numër rekord rastesh me COVID-19, vendi i prekur nga...

SINGAPOR, 20 prill /ATSH-AFP/ - Singapori njoftoi sot një numër rekord prej më shumë se  1 400 rastesh të reja me COVID-19, zbuluar kryesisht...

SINGAPOR – Regjistrohen 942 raste të reja me koronavirus

KUALA LUMPUR, 18 prill /ATSH-DPA/ - Singapori regjistroi 942 raste të reja të infektuara me COVID-19, duke u bërë vendi me numrin më të...

SINGAPOR – Regjistrohen 74 raste të reja me COVID-19

KUALA LUMPUR, 1 prill /ATSH-DPA/ - Ministria e Shëndetësisë në Singapor konfirmoi 74 raste të reja me COVID-19, duke shënuar rritjen më të madhe...

SINGAPOR – Dënim me burg për qytetarët që qëndrojnë më pak...

SINGAPOR, 27 mars /ATSH/ - Në Singapor, një nga vendet me popullësinë më të dendur në botë, të ulesh ose të qëndrosh shumë pranë...

SINGAPOR – Qeveria shpenzon 38 miliardë dollarë për zbutjen e krizës...

KUALA LUMPUR, 26 mars /ATSH-DPA/ - Ministri i Financave të Singaporit, Heng Swee Keat propozoi të shpenzonin deri në 38 miliardë dollarë për të...

SINGAPOR – Katër miliardë dollarë fonde për zbutjen e ndikimit të...

KUALA LUMPUR, 18 shkurt /ATSH-DPA/ - Singapori prezantoi sot buxhetin për vitin 2020 duke premtuar 4,02 miliardë dollarë fonde në ndihmë të bizneseve dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA