Ballina Etiketimet Shtyrje

Etiketim: shtyrje

SIDNEJ – Australia shtyn hapjen e kufijve

SIDNEJ, 4 shtator /ATSH-DPA/ - Australia ka njoftuar se do të shtrijë kufizimet e saj për hyrjen në vend për të paktën tre muaj...

BRAZIL – COVID-19 shtyn karnavalet e Sao Paolos 2021

SAO PAOLO, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Kryetari i Bashkisë së Sao Paolos, Bruno Covas njoftoi sot shtyrjen e karnavaleve të metropolit më të madh...

SHBA – Trump shtyn konventën republikane pas rritjes së numrit të...

UASHINGTON, 24 korrik /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump tha se shtyu për muajin e ardhshëm konventën e Partisë Republikane në Florida duke përmendur...

TEKNOLOGJI – Google shtyn hapjen e zyrave

KALIFORNI, 3 korrik /ATSH-ANSA/ - Kompania Google ka shtyrë rihapjen e zyrave të saj në SHBA me dy muaj, pra deri në muajin shtator,...

KINEMA – Shtyhet dhënia e çmimeve “Oscar”

LOS ANXHELES, 15 qershor /ATSH-DPA/ - Dhe fituesi është... koronavirusi! Akademia e Arteve dhe Shkencave njoftoi sot se do të shtyjë datën e “Academy Awards”...

MV – Pendarovski: Nuk ka nevojë për gjendje të re të...

SHKUP, 12 qershor /ATSH-MIA/ - Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski  është i mendimit se nuk ka nevojë të shpallë gjendje të re...

JAPONI – Kostoja e shtyrjes së Lojërave Olimpike deri në 800...

LOS ANXHELES, 15 maj /ATSH-DPA/ - Drejtuesit e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar njoftuan se shtyrja e Lojërave Olimpike të Tokios për shkak të shpërthimit të...

IZRAEL – Vizita e Pompeos shtyn ceremoninë e betimit të qeverisë...

JERUZALEM, 11 maj /ATSH-AFP/ - Ceremonia e betimit të qeverisë së re izraelite, parashikuar për të mërkurën, u shty me një ditë pasi përkon...

POLONI – Shtyhen zgjedhjet presidenciale të 10 majit

VARSHAVË, 7 maj /ATSH-AFP/ - Zgjedhjet presidenciale polake, të parashikuara të dielën dhe shtyrja e të cilave u kërkua nga opozita për shkak të...

FRANCË – Expo 2020 Dubai shtyhet me një vit si pasojë...

PARIS, 4 maj /ATSH-AFP/ - Ekspozita Universale 2020 në Dubai do të shtyhet me një vit, njoftoi sot Zyra Ndërkombëtare e Ekspozitave (BIE), rezolutë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA