Ballina Etiketimet Shtetesi

Etiketim: shtetesi

AUSTRI – Kurz kundërshton lehtësimet për marrjen e shtetësisë

VJENË, 10 qershor /ATSH-DPA/ - Konservatorët austriakë në pushtet kanë hedhur poshtë një propozim nga opozita që do ta bënte më të lehtë për...

SHBA – Biden kërkon lehtësimin e natyralizimit të migrantëve

UASHINGTON, 2 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden do t'i kërkojë sot qeverisë së tij të lehtësojë natyralizimin e nëntë milionë migrantëve të...

SHBA – Trump i hap rrugën shtetësisë për 700 000 të...

MAJEMI, 11 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan foli për nënshkrimin në të ardhmen të një dekreti mbi imigracionin që do të përmbante një "rrugë...

INDI – Vazhdojnë manifestimet kundër ligjit mbi shtetësinë

LUCKNOW, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Manifestime të tjera kundër ligjit mbi shtetësinë, parë si anti-mysliman, janë zhvilluar edhe sot në Indi, ku autoritetet kanë...

SOFT NEWS – Tom Hanks bëhet edhe grek!

ATHINË, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos i dha sot titullin “Shtetas nderi” aktorit të njohur amerikan Tom Hanks, i pasionuar pas...

PRAGË – Kundera rimerr shtetësinë çeke

PRAGË, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Romancieri i njohur çek, Milan Kundera rimori shtetësinë çeke, 40 vjet pasi u privua nga kombësia e tij çekosllovake...

PEKIN – Putin: Thjeshtohet marrja e kombësisë ruse për të gjithë...

PEKIN, 27 prill /ATSH-AFP/ - Moska synon të lehtësojë marrjen e shtetësisë ruse për të gjithë ukrainasit, deklaroi sot në Pekin presidenti Vladimir Putin. “Ne...

BERLIN – Rriten me 162% kërkesat e britanikëve për shtetësi gjermane

FRANKFURT, 16 janar /ATSH-DPA/ - Përveç shumë të tjerave, Brexit duket se i ka bërë njerëzit të mendojnë seriozisht për të kërkuar shtetësinë në...

PARIS – Rritet numri i kërkesave britanike për pasaporta franceze në...

PARIS, 10 tetor /ATSH-AFP/ - Me afrimin e Brexit, britanikët e vendosur në Francë janë gjithnjë e më shumtë në numër që duan të...

MOSKË – Miliarderi rus dhe drejtuesi i klubit të futbollit të...

MOSKË, 1 qershor /ATSH-AFP/ - Miliarderi rus drejtuesi i klubit të futbollit të Çelsit, Roman Abramoviç mori shtetësinë izraelite dhe po banon aktualisht në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA