Ballina Etiketimet “Shtëpia me Gjethe”

Etiketim: “Shtëpia me Gjethe”

Këshilli i Europës e vlerëson si muzeu më i mirë 2020/...

TIRANË, 2 nëntor/ATSH/ Këshilli i Europës ka vlerësuar Muzeun Kombëtar të Përgjimeve "Shtëpia me Gjethe" si Muzeu më i Mirë 2020, një çmim i...

Rritje e numrit të vizitorëve në muzeun “Shtëpia me Gjethe” gjatë...

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Muzeu kombëtar “Shtëpia me Gjethe”, gjatë muajit korrik ka shënuar rritje të numrit të vizitorëve. Sipas statistikave të publikuara nga ky muze,...

Rikthehet tek “Shtëpia me gjethe” ekspozita “Libra të ndaluar në komunizëm” 

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ Ekspozita e veçantë kushtuar temës së librave të ndaluar për publikun gjatë komunizmit u risoll dhe njëherë për publikun në Muzeun...

Dëmet nga tërmeti/ Specialistët italianë: “Shtëpia me gjethe”, nuk përbën rrezikshmëri...

- Pas disa ndërhyrjesh të vogla, mund të hapë dyert- TIRANË, 27 janar/ATSH/ Specialistët italianë të misionit "Task Force Italiana U4H" të ardhur në vendin...

FOTO/ Të rinjtë njihen me të kaluarën komuniste përmes aktivitetit “Kujtojmë...

TIRANË, 20 janar /ATSH/ -Disa të rinj të shkollës "Harry Fultz" kanë zhvilluar sot një bashkëbisedim me Uran Kostreci, poet e shkrimtar, i dënuar...

Sot, Dita Europiane e kujtimit të viktimave të Stalinizmit dhe Nazizmit

TIRANË, 23 gusht/ATSH/ Muzeu Kombëtar "Shtëpia me gjethe" ka përkujtuar ditën Europiane të viktimave të Stalinizmit dhe Nazizmit. 23 Gushti është Dita Europiane e Kujtimit...

Muzeu ”Shtëpia me gjethe”, 22% më shumë vizitorë gjatë qershorit

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ Muzeu Kombëtar ”Shtëpia me gjethe” është kthyer tashmë në një atraksion turistik, jo vetëm për vizitorët shqiptarë, por veçanërisht për turistët...

FOTO/ Ish-presidenti Sarkozy viziton muzeun kombëtar “Shtëpia me Gjethe”

TIRANË, 22 qershor/ATSH/ Ish-presidenti i Republikës Franceze, Nicolas Sarkozy vizitoi Muzeun Kombëtar "Shtëpia me Gjethe". I shoqëruar nga ministrja e Kulturës, Elva Margariti, ambasadorja...

“Shtëpia me Gjethe”, 52 % më shumë vizitorë gjatë muajit prill

TIRANË, 6 maj /ATSH/ - Sezoni turistik ka nisur me fluks vizitorësh në Muzeun Kombëtar të Përgjimeve "Shtëpia me Gjethe". Gjatë muajit prill ky...

Margariti: Historia e diktaturës duhet treguar që të mos përsëritet

TIRANË, 7 mars /ATSH/ - "Kujtojmë për të mos harruar" është një nga programet parësore të Ministrisë së Kulturës, në kuadër të edukimit dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA