Ballina Etiketimet Shqip

Etiketim: shqip

“Udhëto dhe pusho shqip”/ Bënjat e Përmetit, vendndodhje magjike e kurative

TIRANË, 4 gusht/ATSH/- Burimet ujore termale të Bënjës në Përmet, janë një destinacion turistik që duhet vizituar me patjetër, pasi mbartin veti kuruese dhe...

“E dua shqip”, katalogu i prodhimeve “Made in Albania” edhe një...

TIRANË, 3 gusht /ATSH/ "E dua shqip" është nisma më e re e Agjencisë Shqiptare të Zhvillimit të Investimeve (AIDA) në mbështetje të bizneseve...

Balla: Blini produkte shqiptare, të jemi patriotë sot më shumë se...

TIRANË, 11 prill/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u bëri thirrje sot shqiptarëve që të blejnë produkte "Made in Albania"...

“Gjiganti i fjetur”, përkthehet në shqip kryevepra e nobelistit anglez

TIRANË, 30 shtator /ATSH/ - “Gjiganti i fjetur”, romani i shkrimtarit anglez Kazuo Ishiguro, fituesi i çmimit Nobel në Letërsi për vitin 2017, tashmë...

Rama-Zaevit: Mirënjohës për seancën e Kuvendit ku u fol shqip

TIRANË, 13 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama falënderoi publikisht dhe shprehu mirënjohjen për Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në lidhje me zbatimin...

FOKUS – Për herë të parë debatohet shqip në Parlamentin maqedonas

SHKUP, 31 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti i Parlamentit maqedonas Talat Xhaferri hapi dhe drejtoi sot sesionin në gjuhën shqipe, hera e parë që një...

SHKUP – Xhaferi nis seancën parlamentare në gjuhën shqipe

SHKUP, 31 janar /ATSH-AA/ - Kryetari i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, seancën e sotme e filloi në duke folur në shqip,...

MAQEDONI – Tabelat me emrin e ri të vendit edhe në...

SHKUP, 31 janar /ATSH-MIA/ - Autoritetet maqedonase po përgatisin ndryshimin e tabelave me emrin e ri të shtetit, që këtë herë do të jenë...

Dua Lipa niset drejt Kosovës,flet shqip: Mezi pres t’iu shoh

TIRANË, 8 gusht /ATSH/ - Dua Lipa është nisur sot drejt Kosovës ku do të japë një koncert madhështor. Në një video në Instagram...

SHKUP – Zaev: Vendimi i Ivanovit për shqipen, burracakëri

SHKUP, 16 mars /ATSH-MIA/ - Vendimi i presidentit Gjorge Ivanov për të mos dekretuar ligjin për gjuhët është jo vetëm shkelje flagrante e Kushtetutës,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA