Ballina Etiketimet Shpetim

Etiketim: shpetim

SOFT NEWS – Jetën mund të ta shpëtojë edhe një… çantë...

XHAKARTA, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Një peshkatar indonezian mbijetoi tri ditë në det duke u kapur pas një çante termike pasi anija e tij...

Divjakë, shpëtohet lejleku i unazuar nga Muzeu i Historisë së Natyrës...

TIRANË, 19 shtator/ATSH/ Një lejlek i ri u shpëtua dhe u dërgua në qendrën e rehabilitimit të shpendëve të egër në Divjakë-Karavasta. Shoqata "Shpendët e...

ITALI – Rojat bregdetare shpëtojnë 100 migrantë

LAMPEDUZA, 29 korrik /ATSH-AFP/ - Rojat bregdetare italiane njoftuan sot se kishin shpëtuar 100 migrantë të rrezikuar në një barkë që po mbytej, përballë...

Roja bregdetare dhe Guardia di Financa shpëtojnë 18 persona, ndër të...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH/ Roja Bregdetare në bashkëpunim me Guardia di Financa dhe Policinë Kufitare shpëtuan në orët e para të mëngjesit 18 persona, ndër...

LIBI – Anija e shpëtimit “Ocean Viking” shpëton 39 migrantë

ROMË, 17 janar /ATSH-ANSA/ - Anija e shpëtimit të migrantëve “Ocean Viking” shpëtoi sot në mëngjes 39 migrantë nga një varkë, rreth 35 milje...

Të bllokuar nga moti i keq në malin e Gramozit, 4...

TIRANË, 13 janar/ATSH/- Katër alpinistë të bllokuar për shkak të kushteve atmosferike në malin e Gramozit u shpëtuan pas disa orësh nga policia dhe...

GJERMANI – Shpëtohen 119 migrantë nga anija “Sea-Watch 3”

ROMË, 10 janar /ATSH-DPA/ - Anija gjermane “Sea-Watch 3” shpëtoi 119 migrantë në tre operacione të veçanta shpëtimi gjatë 24 orëve të fundit, deklaruan...

Tërmeti/ Mbyllen operacionet e kërkim–shpëtimit në Thumanë, vijojnë në Durrës

TIRANË, 28 nëntor/ATSH/ Pas tërmetit që goditi vendin tonë dy ditë më parë, ekipet shqiptare të asistuara edhe nga ato ndërkombëtare, po vijojnë pa...

FOTO/ Durrës, vijon operacioni për nxjerrjen e personave të mbetur në...

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ Në ish-hotel "Mira Mare" në Durrës po vijon operacioni i kërkim- shpëtimit për nxjerrjen e personave të mbetur nën rrënoja, për...

Vijon operacioni i shpëtimit, nxirret i gjallë nga rrënojat e tërmetit...

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Një person u nxor i gjallë nga rrënojat e godinës 6 katëshe tek lagjia 18, tek stadiumi në Durrës, të rrëzuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA