Ballina Etiketimet Shpenzime

Etiketim: shpenzime

Shpenzimet kapitale tejkalojnë planin

TIRANË, 31 mars/ATSH/ Shpenzimet e përgjithshme publike, për muajin e dytë të vitit 2021, arritën në rreth 69.17 miliardë lekë me një realizim në...

FRANCË – Sarkozy rikthehet në gjyq këtë herë për shpenzimet në...

PARIS, 17 mars /ATSH-DPA/ - Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy po gjykohet për akuzën e financimit të paligjshëm të fushatave zgjedhore, dy javë pasi u...

Shpenzimet kapitale gjatë janarit llogariten 963 milionë lekë

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Shpenzimet kapitale, për muajin e parë të vitit 2021 kanë një realizim në masën 963 milionë lekë ose 142 % në...

FOKUS – Stoltenberg: NATO më shumë burime financiare për mbrojtjen e...

BRUKSEL, 17 shkurt /ATSH-DPA/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do t'u kërkojë sot ministrave të Mbrojtjes të aleancës më shumë burime...

Rimëkëmbja nga pandemia dhe rindërtimi pas tërmetit/ Qeveria rriti shpenzimet me...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Shpenzimet e përgjithshme publike për vitin 2020 arritën në 536.3 miliardë lekë, me një realizim në masën 97.6 % të planit...

BRUKSEL – Gjermania raporton shpenzime rekord për mbrojtjen

BRUKSEL, 7 shkurt /ATSH-DPA/ - Gjermania raportoi sot një rekord të lartë për shpenzimet e mbrojtjes në NATO, me një buxhet prej 53 miliardë...

SHBA – FED: Shpenzimet dhe çmimet e larta po shoqërojnë vaksinimin

UASHINGTON, 14 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti i Bankës Qendrore Amerikane (FED), Jerome Powell parashikoi sot shpenzime të mëdha në lidhje me vaksinimin kundër COVID-19,...

Italianët ulin ndjeshëm shpenzimet për Krishtlindjet

ROMË, 16 dhjetor /ATSH-DPA/ - Italianët po planifikojnë të shpenzojnë pothuajse një të tretën më pak për ushqimE dhe pije për festat familjare të...

Të huajt shpenzuan në udhëtimet e tyre në Shqipëri 732 milionë...

TIRANË, 13 dhjetor/ATSH/ Kufizimet në udhëtime të vendosura për shkak të pandemisë së COVID-19 bënë që të ardhurat e shpenzuara nga të huajt për...

SHBA 2020 – Shpenzime rekord për zgjedhjet presidenciale

NJU JORK, 6 nëntor /ATSH-AFP/ - Afërsisht 14 miliardë dollarë është shuma totale e shpenzuar nga kandidatët amerikanë për zgjedhjet presidenciale dhe legjislative 2020. Ky...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA