Ballina Etiketimet Shenim

Etiketim: shenim

SHËNIM – Italia sërish pa qeveri, hipotezat për koalicionet e reja

ROMË, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Italia u gjend sot sërish pa qeveri dhe në pasiguri pas dorëheqjes së njoftuar nga kryeministri Giuseppe Conte, i...

SHËNIM – Moldavia në prag të zgjedhjeve ndërkohë që kriza politike...

KISHINAU, 9 qershor /ATSH-Reuters/ - Një gjykatë e Moldavisë shkarkoi sot përkohësisht presidentin, Igor Dodon nga detyrat e tij për të lejuar zgjedhjet e...

SHËNIM – Maqedonia e Veriut zgjedh presidentin

SHKUP, 5 maj /ATSH-AFP/ - Shtetasit e Maqedonisë së Veriut u rikthyen sot në qendrat e votimit në një të diel me shi për...

SHËNIM – Da Vinçi simboli i marrëdhënies komplekse franko-italiane

PARIS, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Leonardo da Vinçi është italian, francezët nuk mund të kenë gjithçka... Kjo polemikë e ardhur nga Italia në lidhje me...

SHËNIM – Xi Jinping: Askush nuk mund t’ia diktojë rrugën Kinës

PEKIN, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kina feston sot solemnisht 40 vitet e reformës ekonomike që e nxorën në vendin e dytë të fuqive ekonomike...

SHËNIM – Bebe OMGJ, shimpanze të klonuara: Kina përballë bioetikës!

PEKIN, 27 nëntor /ATSH-AFP/ - Shimpanze të klonuara, uzina të klonimit të lopëve dhe tani “bebe OMGJ”, deklarata kumbuese e shkencëtarit He Jiankui mbi...

SHËNIM – Cili është sekreti në sport i kroatëve?

ZAGREB, 17 korrik /ATSH-AFP/ - Si ka mundësi që një vend kaq i vogël sa Kroacia, me ekonomi të brishtë, të mund të prodhojë...

SHËNIM – Fotoja ikonike e G7-ës shkakton debat

BERLIN, 11 qershor /ATSH-AFP/ - Një fotografi për historinë? Klisheja që është bërë virale e kryer gjatë G7-ës, ku Donald Trump duket se i...

RUSI 2018 – FOKUS – Kupa e Botës vitrinë e biznesit...

MOSKË, 8 qershor /ATSH-AFP/ - Audiencë e mrekullueshme që e ëndërron çdo reklamues, sponsorët në festë, vlera e transfertave rritet. Kupa e Botës bëhet gjatë...

SHËNIM – Historia e errët e ishullit ku do të takohen...

SINGAPOR, 8 qershor /ATSH-DPA/ - Kur presidenti amerikan, Donald Trump dhe lideri koreano-verior, Kim Jong Un do të takohen për herë të parë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA