Ballina Etiketimet Shëndeti

Etiketim: shëndeti

Luleshtrydhet, “të voglat” plot vlera për shëndetin tonë

TIRANË, 14 gusht /ATSH/ Qofshin të freskëta apo të ngrira, luleshtrydhet kanë vlera të mëdha ushqyese për trupin tonë. Ato jo vetëm që përdoren si...

Kryqi i Kuq Ndërkombëtar: Të ndalohen sulmet për shëndetësinë në internet

GJENEVË, 26 maj /ATSH-ANSA/ - Kryqi i Kuq Ndërkombëtar u bën thirrje qeverive të punojnë për të ndaluar sulmet kibernetike që synojnë spitalet dhe...

MJEKËSI – Cigaret elektronike rrezikojnë shëndetin e gojës

NJU JORK, 1 mars /ATSH-ANSA/ - Cigaret elektronike janë potencialisht të rrezikshme për shëndetin e gojës dhe dhëmbëve, pasi ato shkatërrojnë mikrobiotën normale orale...

Stina e dimrit ndikon pozitivisht në organizëm

TIRANË, 26 dhjetor /ATSH/ - Kur flasim për dimrin përjetimet dhe mendimet mund të jenë të ndryshme. Ka persona që stinën e ftohtë e...

Truri mund të zvogëlohet nga stresi

TIRANË, 18 nëntor /ATSH/ - Truri juaj mund të zvogëlohet nga stresi, por ju keni fuqinë ta ndaloni atë. Shëndeti juaj mund të jetë...

Duart tregojnë sinjale për shëndetin që nuk duhet t’i injoroni

TIRANË, 14 nëntor /ATSH/ - Nëse i hidhni një sy duarve, atëherë do kuptoni se sa shumë thonë për shëndetin tuaj. Duart janë një...

Gjithçka që duhet të dini rreth vaksinës së gripit

TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ -Vaksina e gripit është një instrument efikas për parandalimin e gripit të stinës. Nga kjo vaksinë duhet të përfitojnë kategoritë...

Pirja e ujit me stomakun bosh ndihmon në mirëfunksionimin e trupit

TIRANË, 9 nëntor /ATSH/ - Uji, edhe pse joushqyes, parandalon ndryshimet e papritura të temperaturës së trupit dhe ndihmon në largimin e nxehtësisë përmes...

Gështenjat e pjekura jo vetëm të shijshme, por edhe të shëndetshme

TIRANË, 7 nëntor /ATSH/ Gështenjat e pjekura përveçse janë shumë të shijshme, janë plot vlera ushqyese duke ofruar shumë lloje përfitimesh për shëndetin. Janë disa...

Mungesa e gjumit ka efekte në shikim

TIRANË, 29 tetor /ATSH/ - Gjumi konsiderohet shumë i rëndësishëm për rigjenerimin e qelizave të trurit, qetësimin e trupit dhe shëndetin e syve. Studiuesit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA