Ballina Etiketimet Shba2020

Etiketim: shba2020

SHBA 2020 – Trazira postzgjedhore në Portland

OREGON, 5 nëntor /ATSH-AFP/ - Policia e Oregonit dhe forcat e Gardës Kombëtare u përballën me qindra protestues të ekstremit të majtë në Portland,...

SHBA 2020 – Trump drejt fitores në Karolinën e Veriut

UASHINGTON, 4 nëntor /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump kryeson me 1,4 pikë përqindje në Karolinën e Veriut, kur janë numëruar 94% të votave. Trump ka...

SHBA 2020 – Biden drejt fitores në Minesota

UASHINGTON, 4 nëntor /ATSH-DPA-AFP/ - Joe Biden, kandidati demokrat, parashikohet të fitojë Minesotan, një shtet i vështirë me 10 vota elektorale, raportojnë Fox News...

SHBA 2020 – Fillojnë zgjedhjet presidenciale

UASHINGTON, 3 nëntor /ATSH-DPA/ - Qendrat e votimit u hapën sot për zgjedhjet presidenciale amerikane, ku garojnë presidenti aktual, Donald Trump, i cili po...

Wikipedia ”blindon” faqen e saj për presidencialet amerikane

UASHINGTON, 2 nëntor /ATSH-ANSA/ - Wikipedia përgatitet për votimet presidenciale amerikane të 3 nëntorit për të luftuar abuzimin, dezinformimin dhe ndërhyrjet e jashtme, duke...

SHBA 2020 – Mbi 58 milionë amerikanë kanë votuar paraprakisht

UASHINGTON, 25 tetor /ATSH-ANSA/ - Nëntë ditë para fillimit të zgjedhjeve presidenciale amerikane, të paktën 58,7 milionë qytetarë kanë votuar tashmë paraprakisht, me postë ose...

SHBA 2020 – Debati i fundit presidencial, kush e fiton Amerikën?

BELMONT, 23 tetor /ATSH-DPA/ - Debati i dytë dhe i fundit presidencial ishte më i qetë se sa përballja e ashpër e parë midis...

SHBA 2020 – Një rekord prej 25 milionë qytetarësh kanë votuar...

UASHINGTON, 17 tetor /ATSH-ANSA/ - Shtatëmbëdhjetë ditë para zgjedhjeve presidenciale në SHBA, mbi 25 milionë amerikanë kanë votuar tashmë personalisht ose me postë. Këto janë të...

SHBA 2020 – Debat kaotik presidencial Trump-Biden

UASHINGTON, 30 shtator /ATSH-DPA/ - Ishte një debat i mërzitshëm dhe kaotik prej 95 minutash mes presidentit të SHBA, Donald Trump dhe pretendentit demokrat...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA