Ballina Etiketimet Sezoni turistik

Etiketim: sezoni turistik

Masat për sezonin turistik në Durrës/ Vijon puna për lirimin e...

TIRANË, 9 qershor /ATSH/ Bashkia e Durrësit ka vijuar sot punën për lirimin e hapësirave publike në zonën e plazhit. Policia Bashkiake në bashkëpunim me...

Art, kulturë, kulinari dhe 100 ditë vere me aktivitete të ndryshme/...

TIRANË, 6 qershor /ATSH – I. Vata/ Bashkia Pogradec ka çelur sot sezonin turistik për vitin 2021, me aktivitete të ndryshme nga sportet ujore...

Tatimet në terren për sezonin turistik/ Ibrahimaj: Këshillim dhe ndërgjegjësim i...

TIRANË, 4 qershor /ATSH/ Drejtoresha e përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj bëri të ditur planin e masave për sezonit turistik 2021, teksa theksoi se...

Nga kulinaria te trashëgimia kulturore/ Bulqiza hap sezonin turistik

TIRANË, 22 maj /ATSH – I. Vata/- Bashkia Bulqizë ka hapur sezonin turistik “Bulqiza Turistike”, me aktivitetin promovues "Bulqiza përmes Kulinarisë dhe Vlerave Kulturore...

Sarandë/ Adresohen problematikat për sezonin e ri turistik, 30 stacione plazhi...

Sarandë. 9 maj /ATSH-Shkëlqim Hajno/ Kryebashkiaku i Sarandës Adrian Gurma organizoi  të premten një tryezë me biznesin turistik për të adresuar problematikat në prag...

COVID-19/ Brataj: Sezoni turistik i lehtësuar dhe pa maska falë vaksinimit...

TIRANË, 5 Maj/ATSH/ "Sezoni turistik mund të jetë një pa maska për shqiptarët, pasi situata e përhapjes së infeksionit COVID 19 duket tejet pozitive". Kështu...

Çelet sezoni turistik, vjen çarteri i parë me 200 turistë nga...

-Vendet rusisht folëse turizëm gjithëvjetor në Shqipëri TIRANË, 25 prill /ATSH/ Mbërrin çarteri i parë nga Ukraina me gati 200 turistë në aeroportin e Rinasit. ALER...

Sezoni turistik/ Klosi takim me hotelierët e Durrësit: Aplikim në e-Albania...

TIRANË, 2 qershor/ATSH-Arbi Fortuzi/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi zhvilloi të martën një takim me hotelierët dhe operatorët turistikë në Durrës në...

Hapja e sezonit turistik vendimmarrje shumë e vështirë, gjithkush duhet të...

TIRANË, 9 maj/ATSH-Gjergji Mima/ – Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se vendimmarrja për hapjen e sezonit turistik është shumë e vështirë. Në një konferencë të...

Sezon turistik atipik/ Turizmi i brendshëm më i mundshëm këtë vit

TIRANË, 20 prill/ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se agjenci turistike nga 2-3 vende të Bashkimit Europian kanë shprehur interes për sezonin turistik...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA