Ballina Etiketimet Sarajeve

Etiketim: Sarajeve

BOSNJE – Hebrenj dhe myslimanë kremtojnë festën 200-vjeçare hebraike

SARAJEVË, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Historia është 200-vjeçare dhe e panjohur në Sarajevë. Sipas saj, në vitin 1819, myslimanët u ngritën kundër një guvernatori osman,...

Veliaj takon kryeministrin e Kantonit të Sarajevës: Projekte të mëdha infrastrukturore...

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Tirana dhe Sarajeva nisin një bashkëpunim të ri për të transformuar mënyrën sesi funksionojnë dy qytetet. Kryetari i bashkisë së Tiranës,...

Filmi shqiptar “Derë e hapur”, në garën kryesore të Festivalit të...

TIRANË, 22 gusht/ATSH/- Filmi “Derë e hapur” me regji nga Florenc Papas është në garën kryesore të Festivalit të Filmit në Sarajevë, që këtë...

SARAJEVË – Marrëveshje për krijimin e qeverisë së re, 10 muaj...

SARAJEVË, 5 gusht /ATSH-AFP/ - Liderët e tre partive kryesore të Bosnjës arritën sot një marrëveshje për formimin e një qeverie të re, dhjetë...

BH – Protestë kundër korrupsionit në sistemin e drejtësisë

SARAJEVË, 30 maj /ATSH-ANSA/ - Disa qindra vetë morën pjesë në një protestë dyorëshe në Sarajevë, përpara ndërtesës së Këshillit të Lartë të Drejtësisë...

Rama në Sarajevë: Të investosh në Ballkan është vendim i mirë,...

TIRANË, 8 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në takimin vjetor të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, që u zhvillua në Sarajevë, me...

HAGË – Karaxhiç, artizani i spastrimit etnik, dënohet me burgim të...

HAGË, 20 mars /ATSH-AFP/ - Radovan Karaxhiç, psikiatër, poet dhe president do të mbahet mend në histori edhe si një nga artizanët e mizorive...

SARAJEVË – Bosnja përgatitet për një shtim migrantësh

SARAJEVË, 8 mars /ATSH-AFP/ - Autoritetet boshnjake presin për një përshkallëzim të numrit të migrantëve në rrugën ballkanike gjatë vitit 2019, deklaroi ministri i...

Modeli i Vetingut të gjyqtarëve dhe prokurorëve, vlerësohet në Sarajevë

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ - Modeli i Vetingut të gjyqtarëve dhe prokurorëve të Shqipërisë është diskutuar në një konferencë në Sarajevë. Transparency International dhe prezenca...

FOKUS – Ballkani përfshihet nga dëbora, shiu dhe erërat e forta

ZAGREB/SARAJEVË/PODGORICË, 20 nëntor /ATSH-MIA/ – Disa pjesë të Kroacisë dhe Bosnje-Hercegovinës sot janë mbuluar nga reshjet e dëborës, ndërkohë që në Malin e Zi është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA