Ballina Etiketimet Salvini

Etiketim: Salvini

ITALI – Senati autorizon heqjen e imunitetit të Salvinit 

ROMË, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Senati italian autorizoi sot heqjen e imunitetit të Matteo Salvinit, kreu i partisë së ekstremit të djathtë La Liga. Masa...

ITALI – Senati voton kundër një gjyqi të ri të migrantëve...

ROMË, 26 maj /ATSH-DPA/- Udhëheqësi i opozitës së djathtë ekstreme, Matteo Salvini, nuk do të përballet me një gjykim të ri për akuzat e...

ITALI – Salvini vlerëson ndihmën e mjekëve shqiptarë: Fjalë prekëse të...

TIRANË, 29 mars /ATSH/ - Ish-zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka përshëndetur dërgimin nga ana Shqipërisë të 30 mjekëve dhe infermierëve për t'u ardhur...

ITALI – Senati dërgon Salvinin para drejtësisë për sekuestrim personash

ROMË, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - Senati italian autorizoi sot dërgimin para drejtësisë të Matteo Salvinit, kreu i ekstremit të djathtë. Salvini akuzohet për sekuestrim personash,...

ITALI – Salvini hetohet për abuzim me pushtetin

MILANO, 12 dhjetor /ATSH-DPA/ - Kreu i opozitës italiane, Matteo Salvini po hetohet për përdorimin e aeroplanëve dhe helikopterëve të policisë dhe zjarrfikësve për...

SOFT NEWS -Rebelohet Salvini, nuk do të hajë më .. Nutella

MILANO, 6 dhjetor /ATSH-DPA/ - Lideri ekstrem i krahut të djathtë të opozitës, Matteo Salvini, deklaroi se ai do të bojkotojë ‘’Nutella’’ sepse përbërësit...

ITALI – Salvini fiton rajonalet në Umbria

ROMË, 28 tetor /ATSH-AFP/ - Një aleancë e të djathtës, drejtuar nga Matteo Salvini fitoi dje zgjedhjet rajonale në Umbria duke zhvendosur të majtën,...

BRUKSEL – Hungaria dhe Salvini të njëjtin mendim mbi migracionin

BRUKSEL, 26 shtator /ATSH-ANSA/ - Pozicioni i Hungarisë mbetet i pandryshuar, i ngjashëm me atë të ish-ministrit të Brendshëm italian, Matteo Salvini, i cili...

ITALI – Salvini propozon zgjedhje të drejtpërdrejta për kreun e shtetit

ROMË, 21 shtator /ATSH-ANSA/- Lideri i Ligës së Veriut, Matteo Salvini deklaroi dje se presidenti Italian duhet të zgjidhet drejtpërdrejt nga populli. Presidenti, i...

ITALI – Salvini ndalon ankorimin e anijes Eleonore, me 100 migrantë...

ROMË, 27 gusht /ATSH-DPA/- Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini ka ndaluar anijen bamirëse gjermane Eleonore, e cila ka rreth 100 migrantë në bord,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA