Ballina Etiketimet Rusia

Etiketim: Rusia

MOSKË – Rusia dërgon anije luftarake për manovra mes tensioneve në...

MOSKË, 17 prill /ATSH-ANSA/ - Mes tensioneve të ripërtërira në Ukrainën lindore, Rusia ka dërguar 15 anije luftarake në Detin e Zi për një...

SHBA – Biden: I gatshëm për masa të tjera nëse Rusia...

UASHINGTON, 16 prill /ATSH-AA/ - Presidenti i SHBA-së, Joe Biden paralajmëroi Rusinë se ai është i gatshëm të ndërmarrë veprime të mëtejshme nëse Moska...

BERLIN – Merkel dhe Biden i kërkojnë Rusisë ndalimin e aktiviteteve...

BERLIN, 15 prill /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i SHBA Joe Biden po mbështesin thirrjet që Rusia të ndalojë lëvizjet e...

SHBA – Pentagoni: Monitorim nga afër i aktiviteteve ruse në Arktik

UASHINGTON, 6 prill /ATSH-DPA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës po monitorojnë veprimtarinë ushtarake të Rusisë në Arktik nga shumë afër, deklaroi Pentagoni zyrtar. Një...

BRUKSEL – Ministrat e Jashtëm të NATO-s diskutuan edhe mbi marrëdhëniet...

BRUKSEL, 24 mars /ATSH-AA/ - Ministrat e Jashtëm të NATO-s u mblodhën në Bruksel për të diskutuar edhe për marrëdhëniet me Rusinë. Ministrat nga vendet...

MPJ: Rusia synon ta rrënojnë ndikimin perëndimor dhe ta imponojnë atë...

PRISHTINË, 28 shkurt /ATSH/ Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ka reaguar ndaj deklaratave të Ministrisë së Jashtme ruse, e cila i konsideron...

SHBA – Biden: Të shqetësuar nga veprimet e Rusisë

UASHINGTON, 26 janar /ATSH-AA/ - Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden deklaroi se administrata e tij është shumë e shqetësuar nga...

BRUKSEL – KE: Rinovojmë sanksionet kundër Rusisë

BRUKSEL, 11 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Në Këshillin Europian, udhëheqësit ranë dakord mbi përfundimet e shqyrtuara nga BE-SHBA dhe për rinovimin e sanksioneve kundër Rusisë,...

GJERMANI – Merkel: Rusia të sqarojë urgjent çështjen Navalny

BERLIN, 3 shtator /ATSH-ANSA/ - Rusia duhet të sqarojë urgjent çështjen e disidentit rus, Alexei Navalny, deklaroi kancelarja gjermane Angela Merkel. "Ka pyetje që vetëm...

AUSTRI – SHBA dhe Rusia bisedime për kontrollin e armëve bërthamore

VJENË, 17 gusht /ATSH-DPA/ - Një raund i tretë i bisedimeve për kontrollin e armëve bërthamore midis SHBA dhe Rusisë filloi sot në Vjenë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA