Ballina Etiketimet Rugova

Etiketim: rugova

“Liria ka emër”/ Sa më shumë kalojnë vitet aq më shumë...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ "Sa më shumë kalojnë dhe do të kalojnë vitet, aq më shumë do të lartësohet Ibrahim Rugova në sytë e krejt...

Kurti, homazhe te varri i Rugovës: Vlerësojmë përpjekjet e tij për...

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/ Për nder të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, Kryeministri Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani bënë homazhe dhe vendosen...

Cakaj kujton Rugovën: Përulemi me nderim përpara politikanit më të madh

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, përkujtoi sot Presidentin Ibrahim Rugova, në 14 vjetorin e vdekjes. “Ibrahim...

Gjilan, përurohet busti i ish-presidentit, Ibrahim Rugova

GJILAN, 17 shkurt /ATSH/ Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me veprimtarët e çështjes kombëtare në mërgatë, Ismet Murtezi e Lulzim Maliqi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA