Ballina Etiketimet Rrjete sociale

Etiketim: rrjete sociale

“Arthur Rambo”, një film për rreziqet e rrjeteve sociale

SAN SEBASTIAN, 19 shtator /ATSH-AFP/ - Regjisori francez, Laurent Cantet ka prezantuar në festivalin spanjoll të filmit, në San Sebastian, filmin e tij të...

Projekt i ri për kontroll më të madh të fuqisë së...

LOS ANXHELES, 24 qershor /ATSH-MIA/ - Miliarderi Frank Mekkort do të investojë 100 milionë dollarë në një projekt që do të duhet ta zbresë...

RUMANI – Hapja e një llogarie të rreme në median sociale...

BUKURESHT, 27 janar /ATSH-AGERPRES/ - Gjykata e Lartë rumune vendosi që përbën vepër penale rasti kur një person hap dhe të përdor një llogari...

Harry dhe Meghan i japin lamtumirën rrjeteve sociale

LONDËR, 10 janar /ATSH-ANSA/ - Duka dhe Dukesha e Sussex, Harry dhe bashkëshortja e tij Meghan, njoftuan se i kanë braktisur mediet sociale dhe...

BRUKSEL – Castex: Rregullore shumë më e fortë për rrjetet sociale

BRUKSEL, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri francez, Jean Castex theksoi sot në Bruksel urgjencën e një rregullimi shumë më të fortë të rrjeteve sociale. "Është...

SHBA – Trump nënshkruan dekretin për kufizimin e mbrojtjes së rrjeteve...

NJU JORK, 29 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Trump nënshkroi një dekret që parashikon të kufizojë mbrojtjen që përfitojnë rrjetet sociale. Presidenti amerikan, Donald Trump...

COVID-19 – Gjermania miraton rregulla të rrepta për mediet sociale

BERLIN, 1 prill /ATSH-DPA/ - Qeveria gjermane miratoi sot rregulla të reja më të ashpra për të forcuar të drejtat e përdoruesve të medieve...

FOKUS – COVID-19, fronti i ri i rrjeteve sociale përballë dezinformimit

NJU JORK, 29 mars /ATSH-AFP/ - Facebook dhe rrjetet e tjera sociale dinin se 2020, me presidencialet amerikane, do të ishte një vit i...

BRUKSEL – BE kontrollon përdorimin e të dhënave personale nga Google...

BRUKSEL, 2 dhjetor /ATSH-AFP/- Komisioni Europian bëri të ditur se ka nisur një hetim paraprak ndaj Google dhe Facebook, për të zbuluar se si...

IRAK – Rrjetet sociale mjeti kryesor i protestave

BAGDAD, 31 tetor /ATSH-AFP/- Disa ndjekin mediet shtetërore për të mohuar imazhet mbështetëse, disa të tjerë mesazhojnë në anglisht, për t’i treguar botës sheshin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA