Ballina Etiketimet Rritje

Etiketim: rritje

POLONI – Numër rekord infektimesh me Covid-19, izolohet ministri i Drejtësisë

VARSHAVË, 27 tetor /ATSH-PAP/ - Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Poloni është rritur me 16 300 infeksione të reja, një rekord...

SHBA – FMN: Rritja e Kinës impuls pozitiv për ekonominë botërore

UASHINGTON, 17 tetor /ATSH-ANSA/ - Rritja ekonomike e Kinës gjatë pandemisë Covid-19 dha një impuls pozitiv për ekonominë botërore dhe mbi të gjitha kjo e...

SPANJË – Borxhi publik arrin në 118,8% të PBB-së

MADRID, 17 tetor /ATSH-ANSA/ - Borxhi publik i Spanjës këtë vit do të arrijë nivele rekord. Qeveria spanjolle pret që ai do t'i kalojë 1,3...

BE – Shitjet e makinave u rritën për herë të parë...

BRUKESL, 16 tetor /ATSH-DPA/ - Shtatori ishte muaji i parë i vitit 2020 kur pati një rritje të shitjeve të makinave të reja në...

GJERMANI – Rritet me 7 334 numri i infeksioneve të reja

BERLIN, 16 tetor /ATSH-DPA/ - Gjermania ka regjistruar 7 334 infeksione të reja të koronavirusit në 24 orët e fundit, deklaroi instituti ''Robert Koch''. Dje,...

GJERMANI – Rekord rastesh të reja me Covid-19

BERLIN, 14 tetor /ATSH-DPA/ - Numuri i të infektuarve në 24 orët e fundit në Gjermani tejkaloi 5 000 persona, për herë të parë...

FRANCË – FMN: Rimëkëmbje më e brishtë për eurozonën

PARIS, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Fondi Monetar Ndërkombëtar parashikoi një rritje prej 5,2% në zonën euro në 2021, më pak nga sa pritej në...

BULLGARI – Numër rekord infeksionesh të reja në 24 orët e...

SOFJE, 13 tetor /ATSH-ANSA/ - Një rekord i ri infeksionesh dhe vdekjesh prej koronavirusit u regjistrua në Bullgari në 24 orët e fundit. Në vend...

BM – Johnson: Shifrat e COVID-19 po rriten si dritat paralajmëruese...

LONDER, 13 tetor /ATSH-AA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson njoftoi në një konferencë për median mbi përpjekjen kombëtare kundër COVID-19. "Këto shifra po shkëlqejnë tek...

REPUBLIKA ÇEKE – Rekord infeksionesh me Covid-19, mbyllen kinematë dhe muzetë

PRAGË, 10 tetor /ATSH-DPA/ - Infeksionet e koronavirusit po rriten me shpejtësi në Republikën Çeke, me rreth 8 618 raste të reja të raportuara. Kjo...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA