Ballina Etiketimet Roman

Etiketim: roman

“Gjithçka që ke”, një tjetër roman thriller nga Enkelejd Lamaj

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ "Gjithçka që ke" është thrilleri më i fundit i autorit Enkelejd Lamaj, i publikuar nga shtëpia botuese "Arka e Noes". Në kryeqytetin...

Shkrimtari Enkelejd Lamaj kthehet me një thriller jashtëzakonisht tronditës

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ "Gjithçka që ke" është romani më i shumëpritur i vitit. Por ky roman ka kohë që po vjen. Enkelejd Lamaj njihet...

Ish-të burgosurit e Aushvicit humbin presidentin e Komitetit Ndërkombëtar, Roman Kent

NJU JORK, 22 maj /ATSH-DPA/ - Roman Kent, kryetari i Komitetit Ndërkombëtar të Aushvicit, vdiq në moshën 92-vjeçare në Nju Jork pas një sëmundjeje...

J.K. Rowling boton romanin e parë për fëmijë

ROMË, 13 prill /ATSH-ANSA/ - Pas sagës së famshme “Harry Potter”, J.K. Rowling vjen me romanin e parë për fëmijë, që titullohet “Derrkuci i...

Akademia Franceze e Filmit përjashton Roman Polanskin

PARIS, 13 nëntor /ATSH-DPA/ - Akademia franceze e filmit, Cesar, përjashtoi Roman Polanski, 87 vjeç, si reagim ndaj një mosmarrëveshjeje prej një muaji me...

Polanski homazh çiftit që e shpëtoi nga Holokausti

VARSHAVË, 17 tetor /ATSH-DPA/ - Regjisori i njohur kontrovers, Roman Polanski i bëri homazh një çifti polak, që e shpëtoi atë nga Holokausti dhe...

ITALI – Romani i ri i misteriozes Elena Ferrante tashmë ka...

ROMË, 29 tetor /ATSH-AFP/ I pritur nga miliona lexues në mbarë botën, romani i ri i romancieres misterioze italiane, Elena Ferrante, tashmë e ka...

KINEMA – ”Netflix” përshtat romanin “Njëqind vjet vetmi” në një serial

SHBA, 7 mars /ATSH-AA/ - Rrjeti global televiziv i internetit ''Netflix'' njoftoi sot se do të përshtasë librin e vitit 1967 në një serial...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA