Ballina Etiketimet Rekord

Etiketim: rekord

FUTBOLL – Messi afër rekordit të legjendës Maradona

BARCELONE, 5 maj /ATSH-AA/ - Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, ka shënuar golin e 50-të nga gjuajtja e lirë në fanellën e klubit katalanas...

COVID-19 – Rekord botëror në Indi, mbi 400 000 të...

NJU DELHI, 1 maj /ATSH-DPA/ - India regjistroi një rekord të hidhur global të 401 993 rasteve ditore të Covid-19 të shtunën, megjithëse u...

INDI – Rekord global infektimesh me Covid-19, mbi 352 000 në...

NJU DELHI, 26 prill /ATSH-DPA/ - India regjistroi një rekord të ri global me 352 991 infeksione të reja Covid-19 në një ditë, duke...

COVID-19 – Sërish rekord viktimash në Brazil

SAN PAOLO, 25 prill /ATSH-AFP/ - Brazili arriti 67 977 të vdekur nga COVID-19 që prej fillimit të prillit duke kaluar rekordin e muajit...

FUTBOLL – Messi i bashkohet Ronaldos me golin e 25-të...

BARCELONË, 23 prill /ATSH-DPA/ - Lionel Messi shënoi 25 gola në La Liga për sezonin në fitoren e Barcelonës ndaj Getafe, dhe duke bërë...

COVID-19 – India thyen të gjitha rekordet botërore

NJU DELHI, 22 prill /ATSH-AFP/ - India njoftoi sot rreth 315 000 raste të reja me COVID-19 të regjistruara 24 orët e fundit, gjë...

“Supermen” i vitit 1938 shitet për një vlerë rekord

NJU JORK, 8 prill /ATSH-DPA/ - Një kopje e librit "Action Comics # 1" e vitit 1938 u shit privatisht për një vlerë prej...

SHBA – Deficiti tregtar në vlera rekord

UASHINGTON, 7 prill /ATSH-DPA/ - Duke pasqyruar kryesisht një rënie të madhe në vlerën e eksporteve, Departamenti i Tregtisë lëshoi ​sot ​një raport duke...

Sllovenia regjistron temperaturën më të ulët të prillit, një rekord zyrtar

LUBJANË, 7 prill /ATSH-AA/ - Mëngjesin e sotëm, jugu i Sllovenisë regjistroi temperatura minus 20 gradë Celsius, që është edhe temperatura më e ulët...

UKRAINË –  Numër rekord i shifrave të COVID-19

KIEV, 2 prill /ATSH-DPA/ - Ukraina njoftoi sot një numër rekord rasteve dhe vdekjeve të lidhura me COVID-19, megjithatë qeveria ende po përpiqet të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA