Ballina Etiketimet Reklama

Etiketim: reklama

Kompanitë gjermane paraqesin ankesë kundër Apple

BERLIN, 26 prill /ATSH-AFP/ - Disa kompani gjermane në sektorët e medias dhe teknologjisë paraqitën sot një ankesë kundër gjigandit amerikan Apple dhe funksionit...

“Google” ndalon shitjen e reklamave të bazuar në shfletimin e internetit

SAN FRANCISKO, 4 mars /ATSH-ANSA/ - Kompania “Google” do të ndalojë shitjen e reklamave të bazuar në shfletimin e përdoruesve në faqe të ndryshme...

Facebook heq ndalimin e reklamave që vendosi pas zgjedhjeve presidenciale në...

UASHINGTON, 4 mars /ATSH-AA/ - Rrjeti i medias sociale Facebook njoftoi se ka përfunduar ndalimin e reklamave në lidhje me çështjet politike dhe sociale...

“Google” heq pezullimin e reklamave politike

NJU JORK, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Kompania “Google” njoftoi sot se do të lejojë sërish reklamat politike, të pezulluara muajin e kaluar, pas trazirave...

SHBA – Facebook tërheq 2,2 milionë reklama para zgjedhjeve presidenciale

UASHINGTON,  18 tetor /ATSH-AFP/ - Mbi 2 milionë reklama u refuzuan dhe 120 000 postime si përpjekje për të penguar votimin u hoqën nga...

SHBA – Google ashpërson rregulloren për reklamat politike

SAN FRANSISKO, 21 nëntor /ATSH-AFP/ - Gjiganti amerikan Google njoftoi sot për një ashpërsim të rregullave në lidhje me reklamat politike, por që nuk...

SHBA – Twitter u kërkon falje përdoruesve për përdorim të dhënash

NJU JORK, 9 tetor /ATSH-AA/ - Platforma e rrjetit social Twitter u ka kërkuar falje përdoruesve të saj duke theksuar se informatat e adresave...

SHBA – “Instagram” nuk përgjon përdoruesit që t’i dërgojë reklama

UASHINGTON, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Rrjeti social “Instagram”, aplikacioni i ndarjes së imazheve, nuk i përgjon bisedat private të përdoruesve të saj në mënyrë...

ELEKTRONIKË – Inteligjenca artificiale hyn edhe tek reklamat

NAPOLI, 20 prill /ATSH-ANSA/ - Pas gazetarisë, inteligjenca artificiale përgatitet të hyjë në botën e reklamave, duke grumbulluar sloganet më bindëse nga banka gjigante...

PARIS – Reklama në stadiume përmirëson imazhin e markave të alkoolit

PARIS, 19 mars /ATSH-AFP/ - Ekspozimi i telespektatorëve ndaj markave të alkoolit të shfaqura në stadiume gjatë ndeshjeve sportive ndikon në mënyrë të pandërgjegjshme...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA