Ballina Etiketimet Raporti

Etiketim: raporti

FOKUS – SHBA: Kina po rrit arsenalin bërthamor

UASHINGTON, 4 nëntor /ATSH-DPA/ - Sipas vlerësimeve të ushtrisë amerikane, Republika Popullore e Kinës ka përshpejtuar ndjeshëm zgjerimin e arsenalit të saj bërthamor. "Ritmi i...

FOKUS – Energjia fosile jo më burim kryesor energjie i BE-së

BRUKSEL, 27 tetor /ATSH-DPA/ - Një raport i ri i Komisionit Evropian ka treguar se për herë të parë burimet e rinovueshme të energjisë...

BB: Rimëkëmbja ekonomike në Shqipëri më e shpejtë seç pritej, rritja...

TIRANË, 21 tetor /ATSH/ Përmes një takimi virtual me gazetarët është prezantuar sot në Tiranë, raporti ekonomik për Ballkanin Perëndimor, vjeshtë 2021. Raporti tregon se,...

Xhaçka: BE të mbajë premtimin e bërë ndaj nesh, progresi i...

TIRANË 19 tetor /ATSH-I.Vata/ Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se, në Raportin e KE theksohet se Shqipëria vijon...

Raporti i OSBE/ODIHR, ambasada e SHBA: Nxisim institucionet përkatëse që të...

TIRANË, 28 korrik /ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri reagoi sot pas publikimit të raportit final të OSBE/ODIHR për zgjedhjet...

Tabaku: PD, në betejë për të çliruar ekonominë nga korrupsioni

TIRANË, 28 korrik /ATSH/ Deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku deklaroi sot se raporti i fundit i Departamentit të Shtetit mbi Klimën...

10 vitet e fundit në Itali janë ”zhdukur” një milion… makina!

ROMË, 2 korrik /ATSH-ANSA/ - Vjedhja e makinave është një emergjencë që rezulton në mbi një milion automjete të vjedhura në 10 vitet e...

Kuvendi në seancë plenare/ Shqyrtohen raportet vjetore të 6 institucioneve

TIRANË, 3 qershor /ATSH – I. Vata/ Kuvendi i Shqipërisë mblidhet sot në seancë plenare për të shqyrtuar dy projektligje dhe prezantimin e 6...

Rindërtimi, shtylla kryesore e rimëkëmbjes ekonomike/ BB: Shqipëria i tejkaloi parashikimet...

TIRANË, 27 prill /ATSH/ Banka Botërore publikoi sot raportin e ri mbi ekonominë rajonale ku thekon se "Shqipëria i tejkaloi parashikimet e rritjes të...

FOKUS – Shpenzimet ushtarake globale në rritje, pavarësisht pandemisë

STOKHOLM, 26 prill /ATSH-DPA/ - Pavarësisht nga pandemia e koronavirusit, shpenzimet totale ushtarake globale u rritën në gati dy trilionë dollarë vitin e kaluar,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA