Ballina Etiketimet Protestues

Etiketim: protestues

BEJRUT – Protestuesit sulmojnë Ministrinë e Jashtme

BEJRUT, 8 gusht /ATSH-AFP/ - Protestuesit, të udhëhequr nga oficerë në pension, sulmuan sot në mbrëmje shtabin e Ministrisë së Jashtme në Bejrut, duke...

BAGDAD – Protestues irakianë hyjnë në ambasadën amerikane

BAGDAD, 31 dhjetor /ATSH-AFP-AA/ - Mijëra mbështetës të paramilitarëve irakianë pro iranianë hynë me forcë sot në ambasadën amerikane në Bagdad për të protestuar...

ZVICËR – OKB zbulon shkelje të të drejtave të protestuesve në...

GJENEVË, 13 dhjetor /ATSH-DPA/ - Forcat e sigurisë së Kilit kanë plagosur, vrarë, ndaluar, torturuar dhe dhunuar qytetarë gjatë protestave të fundit, njoftuan sot hetuesit e...

Borchardt: Respektoj të drejtën e shqiptarëve për të protestuar paqësisht

TIRANË, 14 Tetor /ATSH/ -Kreu i Prezencës së OSBE-së në Tiranë, ambasadori Bernd Borchardt ka kërkuar sot ndjesë pas gjestit të bërë dje ndaj...

Protestuesi në gjendje të mirë shëndetësore, u lëndua me mjete piroteknike

TIRANË, 2 qershor/ATSH/-  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se qytetari me inicialet E.B., 29 vjeç, i lënduar gjatë protestës së sotme të...

VIDEO-FOTO/Protestuesit hedhin mjete piroteknike dhe sende të forta drejt Parlamentit

TIRANË, 25 maj/ATSH/ Protestuesit e opozitës janë zhvendosur para godinës së Kuvendit, ku kanë hedhur mjete piroteknike, shashka dhe sende të forta. Ndërkohë për të...

Protestuesit sulmojnë edhe operatorët dhe gazetarët

TIRANË, 11 Maj /ATSH/ -Protestuesit kanë sulmuar edhe grupin e xhirimit të televizionit ABC News. Përveç sulmit të dhunshëm me bomba Molotov, fishekzjarre e tymuese...

FOTO-VIDEO/ Protestuesit hedhin molotov në drejtim të Parlamentit

TIRANË, 11 Maj /ATSH/ -Protestuesit kanë hedhur bomba të shumta molotov në drejtim të kordonit të policisë dhe Parlamentit. Teksa situata është mjaft e tensionuar...

Protestuesit hedhin bomba molotov në pjesën pas Kryeministrisë

TIRANË, 11 Maj /ATSH/ -Protestuesit kanë hedhur bomba molotov në pjesën  mbrapa kryeministrisë. Pasi protestuan prej 1 ore e 30 minuta në Bulevardin “Dëshmorët e...

FOTO/ Merr flakë një protestues, ndërhyn policia

TIRANË, 11 maj /ATSH/ - Një protestues i opozitës ka marrë flakë pas hedhjes së bombave molotov nga ana e protestuesve. Por ka qenë i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA