Ballina Etiketimet Promovim

Etiketim: promovim

Ben, amerikani që sheh potencial në zhvillimin e turizmit në Shqipëri

TIRANË, 18 gusht/ATSH/ Kryeministri Edi Rama publikoi sot videon e Ben, një shtetas amerikan, i cili sheh një potencial të jashtëzakonshëm për zhvillimin e...

Anxhi vajza që ngjitet në maja dhe promovon atdheun, Rama publikon...

TIRANË, 13 gusht/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një video të Anxhit, një vajze e cila përmes videove në Youtube promovon vende të...

Currila-Porto Romano-Marina Ushtarake, destinacion për të apasionuarit pas natyrës

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Qyteti i Durrësit përveç plazheve të shumta, ofron për të apasionuarit pas natyrës edhe shtigje natyrore, si destinacione të mirëfillta ekskursionesh...

Të rinjtë promovim shtigjeve natyrore Currila-Porto Romano-Marina Ushtarake

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Të rinjtë e bashkisë Durrës, në kuadër të promovimit të shtigjeve natyrore, kanë organizuar itinerarin tematik, ngjitje/hiking me destinacion Currila -...

AKD dhe KOKSH, marrëveshje bashkëpunimi për promovimin e aktiviteteve sportive të...

TIRANË, 7 korrik /ATSH/ Nënshkruhet Marrëveshja e Bashkëpunimit mes Agjencisë Kombëtare të Diasporës dhe Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar. Drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Diasporës, Sonila...

“Politika si ide”/ Promovohet libri i Valentina Leskajt: Reflektim mbi çështjet...

TIRANË, 16 qershor /ATSH/ Valentina Leskaj, një personazh i njohur i politikës shqiptare, promovoi sot në Tiranë librin e saj “Politika si ide” nga...

Promovimi i çiklizmit/ Veliaj: Një kulturë e re që po i...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Promovimi i çiklizmit, sidomos nga grupe të apasionuara të rinjsh të cilët po e kthejnë në trend përdorimin e biçikletës si...

Akademia e Shkencave promovon dy fjalorë të gjuhës shqipe/ Gjinushi: Njohja...

TIRANË, 20 prill /ATSH/ Akademia e Shkencave e Shqipërisë promovoi dy fjalorë “Fjalor i gjuhës shqipe” dhe “Fjalori i gjuhës shqipe” i Aleksandër Xhuvanit. Kreu...

FOTOGALERI-VIDEO/ “Tirana 100 vjet kryeqytet”, një rrugëtim historik dhe turistik përmes...

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ "Tirana 100 vjet kryeqytet" titullohet libri i autores Ana Shpuza, një guidë turistike e kryeqytetit shqiptar, i shoqëruar edhe me një...

Nisma e veçantë, bashkia Tiranë bën bashkë artistët më të njohur...

TIRANË, 28 qershor/ATSH/Bashkia e Tiranës do ta ndihmojë turizmin vendas përmes një nisme të veçantë. Tetë nga artistët më të njohur e më të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA