Ballina Etiketimet Prokuroria e Përgjithshme

Etiketim: Prokuroria e Përgjithshme

Pesë prokurorë shfaqin interes për në KLP

TIRANË, 3 shtator /ATSH/ Përfundon procedura e shprehjes së interesit për kandidatë në Këshillin e Lartë të Prokurorisë e shpallur nga Prokurori i Përgjithshëm,...

Prokuroria e Përgjithshme përfundon verifikimin për kryebashkiakun e Mallakastrës/ Reagon PD

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Prokuroria e Përgjithshme informoi sot KQZ-në në përgjigje të kërkesës së kësaj të fundit lidhur me pastërtinë e figurës së kryetarit...

Hetimi për krimet zgjedhore/ Regjistrohen 53 njoftime për vepra penale

TIRANË, 10 qershor /ATSH – I. Vata/ Prokuroria e Përgjithshme vazhdon hetimin e krimeve zgjedhore për zgjedhjet e 25 prillit, ku rezulton se prokuroritë...

Shkeljet e prokurorëve/Memorandum bashkëpunimi mes ILD dhe Prokurorisë së Përgjithshme

TIRANË, 5 shkurt/ATSH-A. Fortuzi/ Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani dhe Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela formalizuan sot përmes nënshkrimit të një memorandumi,...

COVID-19/ Prokuroria e Përgjithshme pezullon procedurën për kandidatë në KLP

TIRANË, 18 nëntor /ATSH – I. Vata/ Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka pezulluar procedurën për kandidatë në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për...

Prokuroria e Përgjithshme miraton dy kandidatura në garën për anëtar të...

TIRANË, 24 shtator /ATSH/ - Gara për vendin e lënë bosh nga Gentjan Osmani si anëtar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP) ka...

Forcimi i bashkëpunimit, Marku pret përfaqësues të Prokurorisë gjermane

TIRANË, 20 qershor /ATSH/ Prokurorja e  Përgjithshme, Arta Marku takoi në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme përfaqësues të Prokurorisë gjermane, përfaqësuar nga  Prokurori i...

Marku, pjesë e takimit të rrjetit të Prokurorëve të Përgjithshëm të...

TIRANË, 16 maj/ATSH-A.Fortuzi/ Kryeprokurorja Arta Marku ka marrë pjesë në takimin e 11-të dyditor të Rrjetit të Prokurorëve të Përgjithshëm të Bashkimit Europian. Ky organizim...

Arrestimi i Dakos? Reagon Prokuroria

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ - Pas deklaratave të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili në një dalje për mediet nga selia blu u...

Prokuroria e Përgjithshme, angazhim për verifikimin e figurave

TIRANË, 27 Shkurt/ATSH/.- Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku priti sot në një takim përfaqësues të Autoritetit për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA