Ballina Etiketimet Procedim

Etiketim: procedim

Gara shpejtësie në bulevardin “Migjeni” në Tiranë, procedohen 5 drejtues mjetesh

TIRANË, 8 shtator/ATSH/ Policia e Shtetit procedoi 5 drejtues mjetesh, pasi u kapën duke bërë gara shpejtësie dhe manovra të rrezikshme në orët e...

Prerje e paligjshme e pyjeve, procedohet penalisht autori

TIRANË, 27 gusht/ATSH/ Një 45-vjeçar u procedua penalisht për veprën penale "Prerja e paligjshme e pyjeve". Specialistët e Seksionit për Krimet në Stacionin e Policisë...

Penguan qarkullimin e mjeteve, procedohen penalisht 3 shtetas në Durrës

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ Policia e Durrësit procedoi penalisht 3 shtetas, pasi organizuan protestë në mënyrë të paligjshme, duke penguar edhe qarkullimin e mjeteve. Këta shtetas,...

Dogji tokë në Zejmen, procedohet penalisht 67-vjeçari

TIRANË, 16 gusht/ATSH/ Një 67-vjeçar nga Lezha u procedua penalisht, pasi dogji një sipërfaqe toke në kodrën e fshatit Zejmen. Specialistët për Hetimin e Krimeve...

Dogji një sipërfaqe tokë pyjore në Burrel, procedohet autori i dyshuar

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Në vijim të punës hetimore për zbulimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve, specialistët për Hetimin e Krimit...

Procedohet një 38-vjeçar për zjarrvënie

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Policia e Pogradecit ka proceduar penalisht një 38-vjeçar për “shkatërrim të pronës me zjarr”. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, shtetasi O.Y i...

Zunë hapësirën e plazhit, procedohen penalisht 4 persona në Himarë

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Policia e Himarës procedoi penalisht 4 shtetas, për veprën penale "Pushtimi i tokës". Në vijim të fazës së dytë të operacionit "Bregdeti...

“Prishje e qetësisë publike”, gjobitet me 1 milion lekë pronari i...

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ Policia e Durrësit procedoi penalisht dhe ndëshkoi me masë administrative pronarin e një subjekti, pasi u konstatua duke vijuar organizimin e...

Kundërshtuan orën policore, procedohen penalisht 3 pronarë lokalesh

TIRANË, 19 korrik/ATSH/ Policia e Vlorës procedoi penalisht dy shtetas, administratorë subjektesh në lokalet në Lungomare, për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit...

“Prishja e qetësisë publike”, gjobitet administratori i një biznesi në Vlorë

TIRANË, 17 korrik/ATSH/ Policia e Vlorës procedoi penalisht dhe gjobiti administratorin e një subjekti , pasi u konstatua duke vijuar organizimin e aktivitetit me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA