Ballina Etiketimet Presion

Etiketim: presion

BM – Johnson: Presioni ndaj shërbimit shëndetësor do të zgjasë me...

LONDËR, 4 janar /ATSH-DPA/ - Presioni i konsiderueshëm mbi Shërbimin Shëndetësor Kombëtar (NHS) ka të ngjarë të zgjasë edhe për javët në vijim, paralajmëroi...

GJENEVË – OBSH: Pandemia parashikohet të ushtrojë presion ekstrem mbi spitalet...

GJENEVË, 23 nëntor /ATSH-ANSA/ - Parashikohet se do të ketë presion të lartë ose ekstrem në kapacitetet spitalore në 25 vende evropiane dhe presion...

SPANJË – Rritet presioni mbi kujdesin intensiv në spitalet Covid

MADRID, 23 korrik /ATSH-ANSA/ - Ndërsa vala e pestë e pandemisë COVID-19 në vendin iberik po vazhdon, ndikimi i saj në sistemin spitalor po...

COVID-19 – Polonia zgjeron masat mes presionit të lartë ndaj spitaleve

VARSHAVË, 7 prill /ATSH-DPA/ - Polonia do të zgjasë masat e saj antikoronavirus deri në 18 prill, pasi presioni mbi sistemin shëndetësor mbetet i...

”Daily Mail” – Italia: Pezullimi i AstraZeneca-s një veprim politik

LONDËR, 16 mars /ATSH/ - Italia pranoi se pezullimi i vaksinimmit me AstraZeneca ishte një veprim politik, ndërsa mjekët francezë akuzuan presidentin Emmanuel Macron...

BERLIN – BQE nën presion, inflacioni arrin kulmin

BERLIN, 11 mars /ATSH-DPA/ - Banka Qendrore Europiane (BQE) do të zhvillojë një takim urgjent për të shqyrtuar rritjen e planit të saj të...

COVID-19 – Parisi nën presion për problemet me spitalet

PARIS, 8 mars /ATSH-ANSA/ - Agjencia Rajonale Përgjegjëse për Shëndetin (ARS) në rajonin e Parisit, ka dhënë një urdhër të rreptë për spitalet dhe...

Samsung Watch mat edhe presionin e gjakut dhe EKG

KALIFORNI, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Mbajtja nën kontroll e kushteve tuaja shëndetësore, të paktën ato themelore, është një trend në rritje, edhe për shkak...

GREQI – Petsas: Spitalet në vend nën presion të madh

ATHINË, 14 dhjetor /ATSH-ANA/ - Vala e dytë e COVID-19 është ende e fortë në Europë, duke detyruar edhe vendet më të pasura të...

BM – Komuniteti shkencor rrit presionin mbi Johnson për kufizime të...

LONDËR, 28 tetor /ATSH-DPA/ - Rriten presionet e komunitetit shkencor britanik mbi qeverinë e Boris Johnson për kufizime të mëtejshme, deri në një mundësi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA