Ballina Etiketimet Presion

Etiketim: presion

FOKUS – CDU sërish në duart e burrave

BERLIN, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Dorëheqja e Annegret Kramp-Karrenbauer pritet ta lerë sërish partinë Unioni Kristian-demokrat (CDU) në duart e burrave, ku pritet që...

SHBA- Pompeo: Kombet duhet të marrin masa të rrepta ndaj shantazhit...

UASHINGTON, 7 nëntor /ATSH-AFP/ - SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një...

SHBA – Uashingtoni: Preson maksimal kundër Iranit, takim i mundshëm Trump-Rohani

UASHINGTON, 10 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump është i gatshëm për një takim pa kushte paraprake me homologun e tij iranian, Hassan...

BRUKSEL – Zelensky: Presion Moskës nëpërmjet sanksioneve

BRUKSEL, 5 qershor /ATSH-ANSA/ - Presidenti ukrainas, Volodimir Zelensky takoi në Bruksel presidentin e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker dhe theksoi rëndësinë e zgjidhjes...

BM – Theresa May para një presioni në rritje për dorëheqje

LONDËR, 24 maj /ATSH-AA/- Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, është para një presioni gjithnjë e në rritje nga aleatët e saj konservatorë, ndërsa është...

VENEZUELË – Guaido i kërkon popullsisë të rrisë presionin mbi ushtrinë

KARAKAS, 3 maj /ATSH-AFP/ - Opozitari venezuelas, Juan Guaido nxiti sot popullsinë që të marshojë nesër në mënyrë paqësore drejt bazave ushtarake të vendit...

KARAKAS – Venezuela rrit presionin mbi Guaido pas mbështetjes amerikane

KARAKAS, 29 janar /ATSH-DPA/ - Regjimi i presidentit venezuelas, Nicolas Maduro rriti sot presionin kundër rivalit të tij, Juan Guaido pasi SHBA-ja i dha...

GJERMANI – Ministri i ekonomisë: Të mos ushtrohet presion mbi britanikët...

BERLIN, 20 janar /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Ekonomisë, Peter Altmaier tha se Britania e Madhe nuk duhet të përballet me presion të panevojshëm në...

BM – Londra i kërkon Uashingtonit ”të rrisë presionin” ndaj Moskës

LONDËR, 21 gusht /ATSH-AFP/ - SHBA-ja dhe Britania e Madhe duhet të rrisin presionet për të kundërshtuar Rusinë, në vizitën e parë në Uashington...

Muller: Presioni ndaj Gjermanisë është i madh

SOÇI, 20 qershor /ATSH-AFP/ - Presioni ndaj Gjermanisë është i madh, pranoi sot Thomas Muller, tre ditë nga ndeshja e Botërorit 2018 kundër Suedisë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA