Ballina Etiketimet Presidente

Etiketim: Presidente

SEUL – Gjykata konfirmon 20 vite burg për ish-presidenten Park për...

SEUL, 14 janar /ATSH-AFP/ - Gjykata e Lartë e Koresë së Jugut ka konfirmuar përfundimisht dënimin e ish-presidentes, Park Geun-hye me 20 vjet burg...

BOLIVI – Presidentja Anez pozitive me COVID-19

LA PAZ, 10 korrik /ATSH-ANSA/ - Presidentja e përkohshme e Bolivisë, Jeanine Anez njoftoi se kishte rezultuar pozitive me COVID-19 dhe se ishte izoluar...

SHBA – Kamala Harris kandidatja kryesore demokrate për zëvendëspresidente

UASHINGTON, 11 maj /ATSH-ANSA/ - Kamala Harris është në krye të kandidatëve për t'u bërë zëvendësja e Joe Biden, shkruan ''Politico''. Sipas 20 demokratëve (këshilltarët,...

GREQI – Presidentja Sakellaropolu falenderon emigranten shqiptare për maskat e bëra...

ATHINË, 1 prill /ATSH/ - Presidentja e Greqisë, Katerina Sakellaropolu e ka telefonuar dhe e ka falenderuar një emigrante shqiptare që me gjestin e...

GREQI – Presidentja bën betimin para një parlamenti të boshatisur nga...

ATHINË, 13 mars /ATSH-AFP-ANA/ - Ekaterini Sakellaropoulou, gruaja e parë e zgjedhur presidente e Republikës Greke, bëri sot betimin para një Parlamenti të boshatisur...

FOKUS – Fake News ”infekton” me koronavirus edhe presidenten e Tajvanit

TAJPEI, 29 shkurt /ATSH-DPA/ - Policia dhe agjencitë tajvaneze të sigurisë po hetojnë raportet e rreme për përhapjen e koronavirusit në ishull, ku midis...

GREQI – Mitsotakis emëron gjyqtaren e lartë si presidenten e ardhshme

ATHINË, 15 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis dëshiron që presidenti i ardhshëm i vendit të jetë grua, deklaroi si sot ndërsa propozoi një gjyqtare...

BRAZIL – Ish-presidenti Lula lirohet nga burgu

BRAZIL, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti brazilian, Lula u lirua sot, i mirëpritur nga një valë madhe aktivistësh të majtë pas daljes nga burgu...

ZAGREB – Kitaroviç kandidate zyrtare për presidente

ZAGREB, 6 tetor /ATSH-ANSA/ - Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç konfirmoi zyrtarisht kandidimin e saj për një mandat të dytë në zgjedhjet presidenciale,...

SHBA – Klobuchar: Nëse zgjidhem presidente, 100 aksione në 100 ditët...

UASHINGTON, 17 korrik /ATSH-DPA/ - Do të ndërmerrte 100 aksione në 100 ditët e para nëse do të zgjidhej presidente e SHBA, deklaroi senatorja...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA