Ballina Etiketimet Presidence

Etiketim: presidence

Meta: Shqipëria po përjeton erozion demografik, kërcënim i perspektivës sonë kombëtare

TIRANË, 14 janar /ATSH/ “Të gjithë kemi një shqetësim të përbashkët, që vendi ynë, ndryshe nga vendet e tjera të rajonit, nuk vuan një...

Projekti i infrastrukturës turistike të Vlorës/ Reagimet

TIRANË, 4 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama reagoi sot ndaj një deklarate të Presidencës në lidhje me projektin e infrastrukturës turistike të Vlorës. "Ilir Meta thotë...

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka dhe ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi...

TIRANË, 4 Janar/ATSH/ Dy ministrat e sapovotuar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka dhe ministri...

FOKUS – Portugalia merr presidencën e radhës të BE-së

LISBONË, 1 janar /ATSH-DPA/ - Portugalia merr sot nga Gjermania presidencën gjashtëmujore të Këshillit të Bashkimit Europian. Nën flamurin "Koha për të dhënë: një rigjenerim...

BERLIN – Maas: Gjermania i përmbushi pritshmëritë e vendosura për presidencën...

BERLIN, 30 dhjetor /ATSH-DPA/ - Një vit uljengritjesh dhe emocionesh të përziera, kështu vlerësoi sot ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass, ndërsa viti 2020...

PARIS – Franca mbështet Calvinon për presidencën e Eurogrupit

MERU, 9 korrik /ATSH-AFP/ - Franca mbështet kandidaturën e spanjolles, Nadia Calvino për të marrë kryesimin e Eurogrupit, njoftoi sot ministri francez i Financave,...

BERLIN – Gjermania merr presidencën e radhës së BE-së

BERLIN, 1 korrik /ATSH-AFP/ - Gjermania filloi sot presidencën e radhës të Bashkimit Europian përballë sfidave historike, siç është ndikimi i koronavirusit, me shpresë...

SPANJË – Calvino kandidate për presidencën e Eurogrupit

MADRID, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Ministrja spanjolle e Ekonomisë, Nadia Calvino është kandidate për presidencën e Eurogrupit, njoftoi sot qeveria e socialistit, Pedro Sanchez. "Spanja...

GJERMANI – Schulze: Presidenca gjermane e BE-së duhet të përqendrohet te...

BERLIN, 23 qershor /ATSH-DPA/ Presidenca gjermane e BE-së duhet të përqendrohet në politikat mjedisore dhe klimatike në planin e saj të rimëkëmbjes nga COVID-19,...

FOKUS – Për herë të parë Greqia pritet të drejtohet nga...

ATHINË, 22 janar /ATSH-AFP/ - Magjistratja, Ekaterini Sakellaropoulou, 63 vjeçe, i ka të gjitha mundësitë për t'u zgjedhur sot presidente e Republikës greke dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA